Pasaulyje

2019.09.18 16:18

Ukrainos oligarchas Kolomoiskis: su prezidentu Zelenskiu aš nekalbu

LRT.lt, Hromadske 2019.09.18 16:18

Su Volodymyru Zelenskiu dar prieš rinkimus sietas Ihoris Kolomoiskis sako su prezidentu po inauguracijos beveik nebendraujantis. Prieštaringai vertinamas oligarchas kratosi ne tik kalbų apie artimą ryšį, tačiau ir anos etiketės. „Oligarchų pas mus nėra“, – teigia vienas turtingiausių ukrianiečių.

Kalbėdamas su „Hromadske“ televizija I. Kolomoiskis nedaugžodžiavo, apie ką bendravo susitikęs su V. Zelenskiu praėjusią savaitę.

„Jei Jums reikėtų ką nors patarti prezidentui, kokie šansai, kad jis Jūsų paklausytų?“, – Ukrainos žiniasklaida paklausė verslininko.

„Kad galėčiau ką nors patarti prezidentui, turėčiau su juo pasikalbėti. Bet aš su juo nekalbu“, – atsakė I. Kolomoiskis.

„Tai buvo pirmas kartas, kai matėmės per pastaruosius keturis mėnesius. Nebuvome susitikę net po jo inauguracijos. Bet jei norėčiau būti jo patarėju, turėčiau nuolat su juo kalbėtis, nes pasikalbėjimas kartą per keturis mėnesius neduotų vaisių“, – pridūrė jis.

Anot I. Kolomoiskio, diskutuota buvo „grynai praktiniais klausimais, susijusiais su artėjančiu šildymo sezonu“.

Verslininkas sakė nesutariantis su prezidentu dėl „PrivatBank“ nacionalizavimo – proceso, kuris pradėtas 2016 m., dar šaliai vadovaujant Petro Porošenkai.

„Žinote, kad dėl to nesutariame, tiesa? Nesutinku su „PrivatBank“ nacionalizacija. Tačiau šį nesutarimą lengviau išspręsti su dabartiniu nei su ankstesniu prezidentu. Todėl, kad sunku spręsti ginčą su asmeniu, kuris pats visa tai pradėjo ir buvo tiesiogiai į ginčą įsitraukęs dalyvis. Šiandien niekas valdžioje, išskyrus keletą Nacionalinio (Ukrainos) banko darbuotojų, nėra niekaip susiję su „PrivatBank“ nacionalizacija. Tad valdžia, kuri šiandien yra šio nesutarimo šalis, gali, jei nori, imtis iniciatyvos ir suteikti įgaliojimus derybininkams, kurie pradės kalbėtis su derybininkais iš mano pusės. Gal mums pavyks priimti kokį nors sprendimą. Lauksiu, kad taip ir būtų. Valdžia supranta, kad turi pasitraukti iš šios situacijos, todėl konsultuojasi, kaip pradėti šį procesą. Nenoriu kelti sumaišties, bet jūs suprantate, kad buvau apiplėštas, ar ne?“, – sakė I. Kolomoiskis.

„PrivatBank“ įkurtas 1992 m., tai buvo vienas iš pirmųjų komercinių bankų Ukrainoje, greitai tapęs vienu didžiausių. Nuo apytikriai tada I. Kolomoiskis ir įsiveržė į šalies turtingiausiųjų elitą, tačiau prieštarauja jo vadinimui oligarchu.

„Pas mus nėra oligarchų. Dėl ko aš esu oligarchas? Nesutinku. Prašau man šio apibūdinimo netaikyti. Kokią valdžią aš turiu? Kam man reikalingi deputatai? Kokius įstatymus jie mano naudai remtų?“, – kalbėjo I. Kolomoiskis.