Pasaulyje

2019.09.17 17:46

Buvęs Donecko separatistų kovotojas nušautas namuose Ukrainoje

LRT.lt2019.09.17 17:46

Buvęs vadinamosios Donecko liaudies respublikos kovotojas Romanas Džumajevas, kuriam anksčiau buvo paskirtas namų areštas, šį pirmadienį buvo nušautas Ukrainos kontroliuojamame Mariupolyje.

Vietos naujienų portalas „0629“, remdamasis savais šaltiniais, pranešė apie pirmadienį įvykdytą nužudymą – nežinomi asmenys paskambino į butą, kuriame buvo apsistojęs R. Džumajevas, duris ir iš nedidelio atstumo į vyrą šovė, rašo „Unian“ naujienų agentūra.

Vyras mirė dar prieš atvykstant greitajai. Pasak gydytojų, ant kūno buvo rasta ne viena šautinė žaizda.

Anot Ukrainos žiniasklaidos, R. Džumajevas gyveno Mariupolyje, tačiau dirbo Kijeve programuotoju. Kai šalia Mariupolio rytų Ukrainoje prasidėjo karas, jis išvyko į Rusijos okupuotą Donecką ir prisijungė prie Rusijos remiamų separatistų pajėgų. Jis dalyvavo mūšiuose prieš Ukrainos armiją Donecko oro uoste ir Debalcevės mieste. Vėliau, 2015 metų vasarą, jis išskrido į Baltarusiją, o kitąmet persikėlė į Rusiją.

R. Džumajevas 2017-ųjų rugsėjį buvo sulaikytas Mariinkos rajone, kai bandė kirsti pasienį, norėdamas iš okupuoto rajono Donecko regione patekti į Ukrainos valdomą teritoriją, kurioje tikėjosi aplankyti šeimą. Šiuo metu žuvusiojo motina gyvena Mariupolyje.

Prieš daugiau kaip pusantrų metų R. Džumajevo baudžiamoji byla buvo perduota Mariinkos rajono Donecko regiono teismui. 2018-ųjų gegužę teismas skyrė jam namų areštą, rašo „Unian“.

Vyras vėl buvo sulaikytas 2018 m. gruodį, kai užpuolė policijos pareigūną. Tąkart R. Džumajevas buvo sulaikytas, o šių metų rugpjūtį Mariupolio Oktiabrsko rajono teismo teisėjas vėl skyrė jam namų areštą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.