Pasaulyje

2019.09.17 15:54

Putinas: Izraelis – rusakalbė valstybė, rusai ir izraeliečiai – vienos šeimos nariai

BNS2019.09.17 15:54

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė laikąs Izraelį rusakalbe valstybe ir pridūrė, kad rusai ir izraeliečiai yra bendros istorijos apjungti vienos šeimos nariai.

„Rusijos ir Izraelio piliečiais susieti šeimų, giminystės ir draugystės ryšiais. Tai tikra tinklinė, bendra šeima. Kalbu visiškai neperdėdamas. Šioje šalyje – beveik 2 mln. rusakalbių piliečių. Laikome Izraelį rusakalbe valstybe“, – per Izraelio interesus užsienyje remiančio fondo „Keren Hayesod“ kongresą sakė V. Putinas.

Į šį jo pareiškimą klausytojai reagavo juoku ir plojimais.

V. Putinas pabrėžė, kad „mūsų tautas jungia bendri ir dažnai tragiški istorijos puslapiai“. Rusijos vadovas atkreipė dėmesį, kad dešimtyse šalių veikiantis „Keren Hayesod“ deda dideles pastangas „išsaugoti istorinę tiesą apie Antrąjį pasaulinį karą“.

„Svarbu būsimoms kartoms perduoti tiesą apie baisią Holokausto tragediją, baisias netektis, patirtas mūsų tautų, nacių įvykdytus nusikaltimus žmoniškumui. Tai yra absoliučiai būtina, kad būtų užkirstas kelias šiuolaikiniame pasaulyje vešėti antisemitizmui, ksenofobijai, religiniam ir rasiniam nepakantumui“, – kalbėjo V. Putinas.

Jis pridūrė, kad „Rusijos ir Izraelio, mūsų šalių žmonių nusiteikimas vieningas: laikome visiškai neleistinais bet kokius mėginimus peržiūrėti (Antrojo pasaulinio) karo rezultatus, iškreipti tiesą, teisinant fašizmą ir jo parankinius“.

„Juo toliau nuo mūsų Antrojo pasaulinio karo įvykiai, juo didesnė mūsų atsakomybė – ir valstybinė, ir asmeninė – kar jo karčios pamokos, žygdarbiai ir aukos niekada nebūtų pamiršti“, – pareiškė V. Putinas.

Rusijos prezidentas taip pat pakvietė Izraelio lyderius dalyvauti 2020 metais Maskvoje vyksiančias pergalės Antrajame pasauliniame kare 75-ųjų metinių iškilmes.