Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.17 13:40

Iranas tris sulaikytus australus kaltina šnipinėjimu

ELTA 2019.09.17 13:40

Iranas tris sulaikytus australus apkaltino šnipinėjimu, antradienį skelbė naujienų agentūra „Tasnim“, cituodama Irano teismų sistemos atstovą Gholamhosseiną Esmailį.

Gh. Esmailis teigė, kad du australai tariamai naudojosi dronu, kad padarytų karinių teritorijų nuotraukas, o trečiasis kaltinamas šnipinėjimu kitos šalies naudai, tačiau atstovas neįvardijo sulaikytų asmenų.

„Žinios teisingos“, – sakė Gh. Esmailis, paminėdamas dvi atskiras bylas. „Viena byla susijusi su dviem žmonėmis, dariusiais karinių teritorijų ir mūsų draudžiamų teritorijų nuotraukas. Kita byla susijusi su asmeniu, kaltinamu „šnipinėjimu kitos šalies naudai“, – teigė atstovas ir pridūrė, kad pateikti baudžiamieji kaltinimai ir tie asmenys laukia savo bylų nagrinėjimo.

Tai pirmas oficialus patvirtinimas, kad Irane buvo sulaikyti Australijos piliečiai. Trejeto šeimų nariai jau praėjusią savaitę teigė, kad jie buvo sulaikyti Irano Islamo Respublikoje.

Jie identifikavo sulaikytus australus kaip tinklaraštininkų porą Jolie King ir Marką Firkiną bei Melburno universiteto lektorę Kylie Moore-Gilbert.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi