Pasaulyje

2019.09.17 11:46

Raupų, juodligės ir Ebolos virusus saugančioje Rusijos laboratorijoje įvyko sprogimas

teigiama, kad grėsmės nebuvo
LRT.lt2019.09.17 11:46

Šalia Novosibirsko esančiame valstybiniame Virusologijos ir biotechnologijų tyrimų centre pirmadienį įvyko sprogimas, jo būta tokio stipraus, kad visame pastate dužo langai, praneša „Radio Svoboda“. Koltsove įsikūrusiame centre saugomas vienas gausiausių įvairių virusų pavyzdžių rinkinys.

Vartotojų teisių apsaugos tarnybos „Rospotrebnadzor“ atstovas pirmadienį informavo, kad vykstant remontui penktajame pastato aukšte sprogo dujų talpa. Miesto meras Nikolajus Krasnikovas nuramino, kad laboratorija vykstant darbams nefunkcionavo, jokių kenksmingų medžiagų patalpose tuo metu nebuvo.

Pasak „Radio Svoboda“, 8-ame ir 9-ame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose centras kūrė biologinius ir bakteriologinius ginklus, taip pat būdus, kaip nuo tokių apsisaugoti.

„Rospotrebnadzor“ žinioje veikiančioje laboratorijoje saugomi raupų, juodligės, Ebolos ir kitų virusų mėginiai.

Rugpjūtį Rusijoje įvyko sprogimas šalia Severodvinsko raketų bandymo poligone, per kurį žuvo penki „Rosatom“ mokslininkai.

Rusijos federalinė hidrometeorologijos ir aplinkos stebėjimo tarnyba „Rosgidromet“ tuomet buvo pranešusi, kad jos spinduliuotės matavimo įranga Severodvinske, esančiame maždaug už 30 kilometrų nuo poligono, užfiksavo „nuo keturių iki šešiolikos“ kartų normą viršijantį radiacijos foną. Gyventojai žiniasklaidai teigė gavę prieštaringus pranešimus apie evakuacijos būtinybę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt