Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.17 10:31

Buvęs Italijos premjeras Renzi formuos naują partiją, prie jo jungtis ketina kelios dešimtys parlamentarų

ELTA 2019.09.17 10:31

Buvęs Italijos premjeras Matteo Renzi paskelbė besiruošiantis palikti Demokratų partiją (PD) ir formuoti naują atskirą grupę. Šis žingsnis gali destabilizuoti neseniai suformuotą naują Italijos Vyriausybę.

Centro kairės PD partija ir populistų „Penkių žvaigždučių judėjimas“ (M5S), anksčiau buvusios aršiomis priešėmis, dabar susijungė į koaliciją, nuošalyje palikdamos opozicijos vaidmenį priėmusią kraštutinės dešinės partiją „Lega“ ir jos vadovą Matteo Salvinį. M. Renzi buvo vienas pagrindinių šios neįprastos koalicijos organizatorių.

Tačiau antradienį laikraščio „La Repubblica“ reporteriams M. Renzi pasakė, kad iš PD partijos išeina. Buvęs premjeras teigė įkursias „ką nors naujo“, nes partija, kuriai vadovavo 2013–2018 metais, neturi aiškios vizijos ateičiai.

Prie naujosios partijos prisijungs maždaug 30 parlamentarų, tarp jų žemės ūkio ministrė Teresa Bellanova, sakė M. Renzi, vėliau pažadėjęs likti ištikimas naujajai premjero Giuseppes Contes vadovaujamai PD – M5S Vyriausybei.

„Nors mažai tikėtina, kad M. Renzi galėtų iš karto sužlugdyti Vyriausybę, artimiausia jo žingsnio pasekmė – politikos formavimas taps sudėtingesnis, nes Vyriausybei teks tenkinti dar vienos politinės partijos reikalavimus“, – teigė „Teneo Intelligence“ įmonės įkūrėjas Wolfangas Piccolis.

PD partiją M. Renzi vedė ir į įspūdingą laimėjimą 2014-aisiais, ir į didelę nesėkmę 2018-aisiais. Numanoma, kad naujoji jo partija galėtų sulaukti tik maždaug 5 proc. balsuotojų, pastebėjo politikos sociologas Antonio Noto.

„Man patinka, kai jie sako, kad politine prasme esu miręs. Paskutinis taip galvojęs žmogus dabar bando išsilaižyti žaizdas“, – laikraščio „La Repubblica“ žurnalistams sakė M. Renzi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi