Pasaulyje

2019.09.17 06:53

Izraelyje vyksta parlamento rinkimai

BNS2019.09.17 06:53

Izraelyje antradienį vyksta antri parlamento rinkimai per pastaruosius penkis mėnesius, nulemsiantys, ar premjeras Benjaminas Netanyahu tęs savo darbą kaip ilgiausiai pareigas einantis šalies ministras pirmininkas, nepaisant jam metamų kaltinimų korupcija.

Per šiuos rinkimus daug kas pastatyta ant kortos 69-erių dešiniojo sparno lyderio karjeroje. Kaip ir per balandžio mėnesio rinkimus B. Netanyahu iššūkį meta buvęs kariuomenės vadas Benny Gantzas ir jo vadovaujamas centristų aljansas „Mėlyna ir balta“.

Buvęs gynybos ministras Avigdoras Liebermanas, B. Netanyahu bendražygis, tapęs premjero varžovu, taip pat gali suvaidinti svarbų vaidmenį su savo kampanijos pažadu „padaryti Izraelį vėl normalų“.

Daugumoje vietų balsavimo apylinkės atsidaro 7 val. (vietos ir Lietuvos laiku) ir veiks iki 22 valandos. Rinkimų teisę turi apie 6,4 mln. žmonių.

Pirmųjų iš apylinkių išėjusių rinkėjų apklausų rezultatai bus paskelbti vos užsidarius balsavimo apylinkėms, o oficialių rezultatų tikimasi sulaukti trečiadienį.

Rinkimuose dirbs apie 18 tūkst. policininkų, apsaugininkų ir savanorių.

Rinkėjų apklausos rodo, kad šiame balsavime laukiama įtemptos kovos, o B. Netanyahu partija „Likud“ ir B. Gantzo „Mėlyna ir balta“ turėtų iškovoti po 32 mandatus 120 vietų parlamente.

Šiame balsavime B. Netanyahu dalyvauja balandį patyręs vieną didžiausių pralaimėjimų savo politinėje karjeroje.

„Likud“ ir jos sąjungininkės dešiniojo sparno bei religinės partijos per tuos rinkimus iškovojo daugumą, tad prezidentas Reuvenas Rivlinas pavedė B. Netanyahu suformuoti vyriausybę.

Tačiau po ištisų savaičių diskusijų premjerui nepavyko to padaryti, todėl jis nusprendė sušaukti beprecedenčius antrus rinkimus, kad prezidentas vyriausybės formavimo nepavestų kam nors kitam.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.