Pasaulyje

2019.09.16 22:03

„Nepriklausomybė – tai šventa“: Baltarusija neigia pranešimus apie dar glaudesnę sąjungą su Rusija

LRT.lt2019.09.16 22:03

Į dokumentus jau esą nugulęs ir parafuotas Baltarusijos ir Rusijos integracijos susitarimas, kuris stipriai susietų abiejų šalių ekonomikas, neatitika tikrovės, sako pranešimus žiniasklaidoje neigianti Aliaksandro Lukašenkos atstovė žiniasklaidai.

Terminai „Konfederacija“ ar „federacija“, kuriais apibūdintas Rusijos leidinio „Kommersant“ paviešintos tikro ar tariamo susitarimo detalės, tėra tušti „žurnalistiniai štampai“, Baltarusijos „Nasha Niva“ teigė Natalija Eismont.

Nepriklausomumo klausimas, jos teigimu, išlieka nediskutuotinas.

„Tai – šventa. Raudonos linijos – abiejų šalių suverenitetas ir nepriklausomybė. Integraciniuose procesuose mes dedame tuos žingsnius, kurie yra ekonomiškai tikslingi. Jokie bendri organai nėra kuriami – tam šalys nėra pasirengusios“, – sakė A. Lukašenkos atstovė.

Jos teigimu, šiuo metu dvišalio bendradarbiavimo poreikius tenkina esamos institucijos.

„Tai yra tie organai, per kuriuos, pagal prezidentų susitarimą, yra ir bus sprendžami dvišalių santykių klausimai“, – sakė N. Eismont.

Apie „Kommersant“ aprašytą planą ji pridūrė: „programa tokia taps tik tada, kai ją pasirašys prezidentai ir ji bus priimta aukščiausioje valstybinėje taryboje (bendra Rusijos ir Baltarusijos vadovų institucija – red. past.) gruodį – vėlgi, jeigu pusės bus tam pasiruošusius. Kol kas darbai tęsiasi, o dėl visų kitų detalių mes siūlome kreiptis į tuos, kas šią informaciją nutekino“.

„Kommersant“ pirmadienį publikuotame straipsnyje teigia, kad pagal rugsėjo 6 dieną premjerų Dmitrijaus Medvedevo ir Sergejaus Rumo parafuotą dokumentą per artimiausius kelerius metus numatyta ženkliai integruoti Rusijos ir Baltarusijos ekonomikas.

Nuo 2021-ųjų ar vėliau būtų sukurta vieninga mokesčių sistema, civilinis kodeksas, bankų priežiūros sistema su dviem centriniais bankais, suvienodinta muitų politika, sukurtas bendras naftos, dujų ir elektros rinkų reguliavimo mechanizmas, nuosavybės apskaitos sistema.

„Kalba eina apie gana radikalų projektą: tai yra dalinė ekonominė integracija ne mažesniu nei Europos Sąjungoje lygmeniu, o eilėje klausimų – analogiška konfederacinei arba netgi konfederacinei valstybei“, – rašė „Kommersant“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Dmitrijus Butrinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.