Pasaulyje

2019.09.16 19:29

Johnsonas: „geri šansai“ dėl „Brexito“ susitarimo, bet ES „turi judėti“

Raimondas Čiuplys, BNS2019.09.16 19:29

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį po derybų su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude'u Junckeriu ir Liuksemburgo premjeru Xavier Betteliu sakė, jog esama „gerų šansų“ sudaryti „Brexit“ susitarimą su Europos Sąjunga.

Dėl netoliese vykusios triukšmingos „Brexit“ priešininkų demonstracijos praleidęs bendrą spaudos konferenciją su X. Betteliu, B. Johnsonas sakė, kad bet kokiam susitarimui „reikės judėjimo“ ES stovykloje.

X. Bettelis nusprendė vis tiek dalyvauti minėtoje spaudos konferencijoje, bet B. Johnsonas televizijai „Sky News“ sakė: „Galvoju, kad aiškiai turėjo būti daug triukšmo, ir manau, kad mūsų nuomonė galėjo būti nustelbta.“

Paklaustas apie susitarimo galimybę jis atsakė: „Taip, yra geri susitarimo šansai – taip, galiu matyti jo formą. Visi gali daugmaž matyti, ką būtų galima padaryti.“

„Tačiau tam reikės judėjimo ir reikės atsisakyti sistemos, kuria ES gali kontroliuoti JK mums išstojus, vadinamosios apsidraudžiamosios priemonės“, – pridūrė jis.

„Jei galime pasiekti, kad tai būtų padaryta, mes dalyvausime ir tikėsimės sėkmės“, – sakė jis.

„Apsidraudžiamoji priemonė“ (backstop), pagal kurią Britanija išstojusi iš ES liktų muitų sąjungoje su bloku, kol būtų pasiektas naujas prekybos susitarimas, yra B. Johnsono ir ES lyderių nesutarimų vinis.

„Manau, kad nuo dabar iki spalio 17-osios ar 18-osios turime kaip tik tiek laiko, kiek reikia susitarimui pasiekti“, – nurodė B. Johnsonas, turėdamas galvoje kitą ES viršūnių susitikimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt