Pasaulyje

2013.01.27 11:12

Pirmieji kariškiai iš Čado permesti į Gao miestą Malio šiaurėje

ELTA2013.01.27 11:12

Pirmieji kareiviai iš Čado atvyko į Gao miestą Malio šiaurėje, kurio kontrolę šeštadienį perėmė Prancūzijos kariškiai ir vyriausybės armija.

Pirmieji kareiviai iš Čado atvyko į Gao miestą Malio šiaurėje, kurio kontrolę šeštadienį perėmė Prancūzijos kariškiai ir vyriausybės armija.

Kaip pranešė Malio saugumo pajėgų atstovas, kareiviai buvo permesti iš kaimyninio Nigerio oru.

Išvakarėse islamistai susprogdino tiltą per Nigerio upę Tasigos vietovėje, kad Afrikos šalių pajėgos negalėtų veržtis į Gao. Iš viso per rytinę Malio sieną turi atvykti 2000 kareivių iš Čado ir 500 kariškių iš Nigerio. Susprogdinus tiltą jie buvo priversti vykti prie Malio sienos su Nigeriu Oulamo miesto rajone, už 100 kilometrų į pietryčius nuo Gao.

Čado ir Nigerio kariškiai turi kontroliuoti Gao, kad Prancūzijos ir Malio pajėgos galėtų tęsti kito svarbaus miesto – Timbuktu – puolimą. Gao yra didžiausias miestas Malio šiaurėje ir islamistų grupuotės „Judėjimas už vienybę ir džihadą Vakarų Afrikoje“ tvirtovė.

Vakarų Afrikos šalių ekonominė bendrija (ECOWAS) nusprendė nusiųsti į Malį 5700 kareivių, bet jie vėluoja atvykti, kadangi neaišku, kas finansuos intervenciją. Sekmadienį Etiopijos sostinėje prasidėjęs Afrikos Sąjungos viršūnių susitikimas turi išspręsti šį klausimą.                

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt