Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.16 15:24

Artimiau nei ES: „Kommersant“ susipažino su Baltarusijos ir Rusijos integracijos planais

LRT.lt 2019.09.16 15:24

Rusijos leidinys „Kommersant“ rašo susipažinęs su Rusijos ir Baltarusijos ekonominės integracijos planais – remiantis jais, nuo 2021-ųjų ar vėliau abi šalys suvienodins eilę institucinių struktūrų.

„Kommersant“ aprašo rugsėjo 6 dieną abiejų šalių premjerų – Dmitrijaus Medvedevo ir Sergejaus Rumo – parafuotą dokumentą, „Baltarusijos ir Rusijos Sąjunginės valstybės susitarimo realizavimo programinius veiksmus“.

Pagal šį dokumentą, kaip teigiama, būtų sukurta vieninga mokesčių sistema, civilinis kodeksas, bankų priežiūros sistema su dviem centriniais bankais, suvienodinta muitų politika, sukurtas bendras naftos, dujų ir elektros rinkų reguliavimo mechanizmas, nuosavybės apskaitos sistema. Dokumente neminima bendra valiuta ir pinigų emisija, tačiau rašoma apie makroekonominės politikos harmonizaciją.

Jei šie planai būtų įgyvendinti, Baltarusijos ir Rusijos integracijos lygis gerokai pranoktų tą, kurį šiuo metu yra pasiekusi 28 valstybes jungianti Europos Sąjunga.

Kaip pažymi „Kommersant“, kai kurios sritys dokumente neminimos visiškai: gynyba, valstybės saugumas, teismų sistema, teisinė apsauga, vidaus reikalai, švietimas, sveikatos apsauga, mokslas.

Leidinio vertinimu, tokia integracija dėl šalių ekonomikos masto netolygumo kelia daugiau grėsmės – ši už kaimyninę didesnė 29 kartus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi