Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.16 13:13

Lukašenka: jei parlamente yra moterų, vyrai ten nekvailioja

BNS, LRT.lt 2019.09.16 13:13

Naujoje Baltarusijos parlamento sudėtyje privalo būti visų šalies visuomenės sluoksnių atstovų, pirmadienį pareiškė prezidentas Aleksandras Lukašenka, kalbėjęs apie lapkritį įvyksiančius rinkimus.

25 metus posto neapleidžiantis A. Lukašenka sukūrė sau lojalią valdžios vertikalę, opozicinės jėgos ne kartą yra tarptautiniu mastu kėlusios problemą apie suvaržymus politinei veiklai.

A. Lukašenka pirmadienį teigė, kad parlamente turi būti visų pažiūrų ir visuomenės grupių atstovai, taip pat – bent trečdalis moterų.

„Jei turime tikrų opozicinių partijų – jos turi kelti savo kandidatus ir ginti juos per rinkimų kampaniją. Tai taip pat yra svarbu. Parlamente turi būti atstovaujami visi mūsų visuomenės sluoksniai, kad nebūtų kalbama, jog jaunimas ten neturi savo atstovų ar senesnių kartų žmonės – savo deputatų“, – sakė prezidentas, susitikęs su Baltarusijos Atstovų Rūmų pirmininku Vladimiru Andreičenka.

A. Lukašenką cituoja valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

„Jie, galbūt, šiek tiek kitaip mąsto nei viduriniai gyventojų sluoksniai, darbininkai, valstiečiai ir dalis inteligencijos, bet tai yra dalis mūsų visuomenės, mes privalome girdėti jų balsą. Tai mano principinė pozicija“, – pridūrė prezidentas.

A. Lukašenkos manymu, naujasis parlamentas turi būti geresnis už dabartinį.

„Jei jis bus toks pat arba blogesnis, reiškia, kad nėra vystymosi. Todėl, nesiekdamas įžeisti deputatų, sakau, kad [į parlamentą] turi ateiti geriausi žmonės, kurie prireikus ves respubliką pirmyn“, – kalbėjo Baltarusijos lyderis.

Be to, pasak jo, bent trečdalį parlamento turi sudaryti moterys.

„Mes jau įsitikinome: trečdalis moterų parlamente reiškia stabilų parlamentą. Vyrai ten nekvailioja, nešokinėja, nebėgioja – gėda prieš moteris. Tai yra labai stabilizuojantis faktorius bet kokioje visuomenėje“, – per susitikimą su V. Andreičenka sakė A. Lukašenka.

Žemųjų Baltarusijos parlamento rūmų – Atstovų Rūmų – rinkimai vyks lapkričio 17 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi