Pasaulyje

2019.09.16 07:33

Trumpas: JAV pasiruošusios atsakyti į ataką prieš Saudo Arabiją

atnaujinta 8.10
BNS, LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2019.09.16 07:33

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi atsakyti į ataką prieš Saudo Arabijos naftos infrastruktūrą, dėl kurios Vašingtonas kaltina Iraną.

Po smūgių Saudo Arabijos objektams, šiandien naftos kaina pasaulinėje rinkoje padidėjo per 10 procentų. Iš oro atakavus didžiausią perdirbimo įmonę ir svarbų telkinį, didžiausia pasaulio eksportuotoja sustabdė maždaug 6 procentų pasaulio naftos tiekimą. Kiek tai truks, žada pasakyti šiandien, o kol kas tieks naftą iš strateginių rezervų.

„Buvo užpultos Saudo Arabijos naftos atsargos. Esama priežasties tikėti, kad žinome kaltininką, priklausomai nuo patvirtinimo esame pasirengę [atsakyti], bet laukiame [Saudo Arabijos] Karalystės [atsakymo], kokia, jos manymu, buvo šios atakos priežastis ir kokiomis sąlygomis turėtume veikti!“ – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė JAV vadovas.

Saudo Arabijos naftos milžinės „Aramco“ naftos perdirbimo įmonė ir Churaiso naftos gavybos kompleksas šalies rytuose šeštadienį tapo bepiločių skraidyklių atakų taikiniais.

Atsakomybę už išpuolius kiek vėliau prisiėmė Jemene veikiančių husių sukilėlių pajėgos, bet JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo sakė, jog „nėra įrodymų, kad atakos buvo surengtos iš Jemeno“.

Saudo Arabija gynybai išleidžia 70 milijardų JAV dolerių, ir yra trečia pasaulyje po Amerikos ir Kinijos, bet pažangiausia ginkluotė neapsaugo nuo skurdžių kovotojų iš Jemeno. Saudo Arabija ketverius metus kovoja su husiais, jie rengia daug keršto atakų.

Plačiau – Vykinto Pugačiausko reportaže nuo 3.23 min.

Žinios. Norima didinti baudas už triukšmavimą gatvėse: kaimynai piktinasi, tačiau barų savininkai neketina pasiduoti
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt