Pasaulyje

2019.09.15 21:25

Tunise baigėsi balsavimas pirmalaikiuose prezidento rinkimuose

BNS2019.09.15 21:25

Tunise sekmadienį baigėsi balsavimas pirmalaikiuose prezidento rinkimuose, kuriuose rinkėjų aktyvumas, negalutiniais duomenimis, nedaug viršijo 35 procentus.

Į aukščiausią valstybės postą pretenduoja 24 kandidatai, tarp jų – buvęs šalies prezidentas Moncefas Marzukis (jis šaliai vadovavo 2011–2014 metais), buvę premjerai Hamadis Jebalis ir Mehdas Jomaa, dėl rinkimę iš pareigų pasitraukę premjeras Yussefas Shahedas ir gynybos ministras Abdelis Karimas al-Zbidis, laikinai einantis parlamento pirmininko pareigas Abdelfattahas Muru, taip pat dėl įtarimų pinigų plovimu, korupcija ir mokesčių slėpimu areštuotas žiniasklaidos magnatas Nabilis Karoui.

Oficialūs pirmojo rinkimo turo rezultatai bus paskelbti per artimiausias tris dienas. Jei nė vienas iš kandidatų nebus surinkęs daugiau kaip 50 procentų balsų, vyks antrasis turas, kurio data bus paskelbta vėliau.

Pagal Tuniso konstituciją valstybės vadovas penkerių metų kadencijai visuotiniu tiesioginiu slaptu balsavimu.

Tuniso prezidento rinkimų pirmąjį turą iš pradžių planuota surengti lapkričio 17-ąją, tačiau jis buvo paankstintas dviem mėnesiais, mirus valstybės vadovui Bejui Qaedui al-Sebsey`ui.