Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.15 18:12

Buvęs JK lyderis Cameronas: Johnsonas „Brexitą“ parėmė dėl karjeros

Johnsonas žada neleisti dar kartą atidėti „Brexito“; atnaujinta 19.51
BNS 2019.09.15 18:12

Buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas sakė, kad dabartinis vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas iš tikrųjų netikėjo „Brexitu“, kai ėmėsi vadovauti 2016 metų referendumo kampanijai dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos.

Tai D. Cameronas, išleidžiantis savo atsiminimų knygą, tvirtina sekmadienį išspausdintame interviu laikraščiui „The Times“.

„Padariau išvadą, kad jis rizikavo rezultatu, kuriuo netikėjo, nes tai turėjo padėti jo politinei karjerai“, – sakė buvęs ministras pirmininkas, kalbėdamas apie B. Johnsoną.

D. Cameronas sušaukė referendumą dėl JK narystės ES, o tuomet, nesugebėjęs įtikinti rinkėjų pasilikti bloke, atsistatydino. Jis tikėjosi, kad B. Johnsonas parems jo poziciją, bet šis tapo vienu iš „Brexito“ šalininkų stovyklos lyderių.

B. Johnsonas sekmadienį nekomentavo D. Camerono pareiškimų ir vietoje to kitam laikraščiui kalbėjo apie savo įsipareigojimą spalio 31 dieną išvesti šalį, kurią lygino su komiksų herojumi Halku, iš ES.

„Kuo piktesnis Halkas tampa, tuo jis pasidaro stipresnis“, – kalbėjo ministras pirmininkas interviu „The Mail on Sunday“.

B. Johnsonas pirmadienį Liuksemburge derėsis su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude`u Junckeriu ir vyriausiuoju ES „Brexito“ derybininku Micheliu Barnier.

Per šias derybas bus aiškinamasi, ar įmanoma kokia nors pažanga itin sunkiose „Brexito“ derybose.

Europos lyderiai palankiai neįvertino B. Johnsono palyginimų su Halku. Europos Parlamento „Brexito“ koordinatorius Guy Verhofstadtas sakė, kad šie komentarai rodo nebrandumą.

„Net (JAV prezidento Donaldo) Trumpo standartais palyginimas su Halku yra infantilus“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jis.

Halkui save prilyginęs Johnsonas žada neleisti dar kartą atidėti „Brexito“

Žalios spalvos išgalvotam Marvel komiksų herojui Halkui save prilyginęs Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas B. Johnsonas pareiškė neleisiąs, kad „Brexitas“ dar kartą būtų atidėtas.

B. Johnsonas pabrėžė tikįs, kad su Europos Sąjunga vis dar įmanoma pasiekti susitarimą dėl santykių su ja po JK pasitraukimo.

„Manau, kad mes pasieksime tikslą. Kalbėsiu su kandenciją baigiančiu EK pirmininku apie tai, kaip tai galima padaryti“, – interviu leidiniui „The Mail on Sunday“ sakė B. Johnsonas.

„Jaučiuosi tvirtai“, – pridūrė jis.

Anot britų leidinio, ministras pirmininkas pareiškė, jog jei derybos žlugs, jis nepaisys Atstovų rūmų įpareigojimo dar kartą atidėti „Brexitą“.

B. Johnsonas pateikė analogiją tarp savęs ir komiksų superherojaus Halko.

„Kuo daugiau Halkas pyksta, tuo stipresnis jis tampa“, – pareiškė B. Johnsonas.

Jis teigė esąs ir toliau pasirengęs „kietajam“ „Brexitui“ – JK pasitraukimui iš ES be sutarties.

B. Johnsonas pirmadienį Liuksemburge derėsis su EK pirmininku ir vyriausiuoju ES „Brexito“ derybininku Micheliu Barnier.

JK premjeras pabrėžė, jog jo šalis privalo palikti ES spalio 31 dieną, nors jo strategijai šiuo klausimu nepritaria parlamentas.

Britų parlamentarai pritarė įstatymo projektui, pagal kurį vyriausybė turėtų prašyti ES atidėti „Brexitą“ iki sausio 31 dienos, jei iki spalio pabaigos nebus pasiektas susitarimas su bloku.

ES nesupranta Johnsono teiginių apie pažangą derybose dėl „Brexito“

Europos Komisija supranta, kaip Jungtinės Karalystės premjeras B. Johnsonas priėjo prie išvados, neva derybose dėl „Brexito“ pasiekta reikšmingos pažangos.

„Tai nėra taip. Tiesą sakant, esame kiek šokiruoti“, – britų laikraščiui „The Guardian“ sakė EK atstovas.

Pasak jo, penktadienio derybose iš tikrųjų pradėta diskutuoti kai kuriais konkrečiais klausimais.

„Tai, be abejo, yra žingsnis į priekį, bet mes tai turėjome seniai jį žengti. O galutinis rezultatas dar labai toli“, – teigė EK atstovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi