Pasaulyje

2019.09.15 17:49

Rusijos gynybos ministerija: antra sistemų S-400 pristatymo Turkijai fazė užbaigta

BNS2019.09.15 17:49

Antroji rusiškų oro erdvės gynybos sistemų S-400 pristatymo Turkijai fazė sekmadienį buvo užbaigta, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

„2019 metų rugsėjo 15-ąją Rusijos gynybos ministerijos kariniai transportiniai lėktuvai, vykdydami kontrakto įsipareigojimus, užbaigė antrą raketinių oro gynybos sistemų S-400 pristatymo Turkijai etapą“, – sakoma ministerijos pareiškime.

S-400 komponentai Turkijai pristatomi pagal šalių sutartas sąlygas ir terminus, nurodė ministerija.

Anksčiau sekmadienį apie antrosios pristatymo fazės užbaigimą pranešė ir Turkijos gynybos ministerija.

Rugpjūtį JAV Kongresas dar kartą paragino šalies prezidentą Donaldą Trumpą įvesti sankcijas Turkijai, nupirkusiai kompleksų S-400. Savo kreipimesi JAV įstatymų leidėjai nurodė, jog „Turkijos interesus geriausiai atitiktų partnerystė su JAV, o ne su Kremliumi“.

Liepos 27 dieną turkų kariai informavo, kad iš Rusijos buvo pristatyta pirmoji S-400 partija. Antrasis gynybos sistemų pristatymo etapas prasidėjo rugpjūčio 27 dieną.

Ankara pareiškė ketinanti baigti dislokuoti visą įsigytą ginkluotę iki kitų metų balandžio.

Turkijai įsigijus rusiškų sistemų, JAV pašalino šalį iš amerikietiškų naikintuvų F-35 gamybos programos. Be to, Vašingtonas ne kartą grasino įvesti Ankarai sankcijas.

JAV būgštauja, jog jei NATO narė Turkija integruos S-400 į savo gynybos sistemą, esama rizikos, kad slapti duomenys apie radarų neaptinkamus naikintuvus F-35 gali patekti į Rusijos rankas. Be to, Vašingtonas nurodo, kad S-400 nesuderinamos su NATO sistemomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.