Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.15 16:33

Danijos kariuomenėje daugėja merginų: kariuomenė stengiasi trinti ribas tarp lyčių

Danijos kariuomenėje, kur vasarą pradėjo tarnybą nauja šauktinių pamaina, daugėja merginų. Tarnauti privaloma tik vaikinams, bet karinės pajėgos sako matančios mišrių dalinių naudą ir imasi priemonių parodyti merginoms, kuo gali būti patraukli tarnyba. Daugelis merginų sako ir pačios norinčios išbandyti tai, ko nepatiria civiliniame gyvenime.

„Atėjau tiesiai iš mokyklos, kur klasėje buvo vien merginos, ir kartais to buvo per daug. Taigi pamaniau, gal būtų visai nieko pasiklausyti vyriško žargono“, – savo apsisprendimą komentuoja savanorė Marie Froberg.

Šią vasarą į Danijos kariuomenę pašaukta 2200-ai jaunuolių. Pernai moterys sudarė 17 proc., šiemet – 24 proc.

„Stengiamės, kad karys būtų bendrinė lytis, bet prie šio proceso jie prisideda skirtingai“, – sako Karupo oro pajėgų bazės komendantas Palle`as Mikkelsenas.

Kitaip negu oro pajėgų bazėje, Danijos centre, kur merginų daug, vienas dalinys – vis dar vyriškas. Tai karališkoji gvardija, budinti prie rūmų ir dalyvaujanti iškilmėse. Bet merginų ėmė daugėti ir čia po to, kai ūgio reikalavimas sumažintas 6 cm.

„Žinoma, tai vyrų dominuojamas pasaulis, bet mes, moterys, čia prisitaikome gerai ir greitai. Mums čia yra vietos, bet, žinoma, ir mes leidžiame vyrams būti vyrais“, – tvirtina šauktinį Pippi-Nana Storm.

Vaikinams tarnauti privaloma pagal konstituciją, merginoms – ne. Bet kariuomenė jas skatina.

„Grupėse, į kurias patenka, jie labiau susiklauso. Tai, kad miega kartu, valgo kartu, prausiasi kartu, irgi trina ribas tarp lyčių. Nėra santykio „mes“ ir „jie“, nes jie kartu 24 valandas per parą“, – teigia Danijos kariuomenės šauktinių tarnybos vadas Peteris Gutfieldas.

Kariuomenė rengia įkvėpimo dienas, skirtas moterims parodyti, kuo galėtų užsiimti tarnyboje.

„Manau, jos turėtų tai padaryti, mesti sau iššūkį. Mes čia vieni kitais rūpinamės“, – ragina šauktinė Marie Froberg.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi