Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.27 16:22

Čekija pirmąkart tiesiogiai išsirinko prezidentą – M. Zemaną

LRT.lt 2013.01.27 16:22

Suskaičiavus 99,77 proc. balsų, preliminarūs balsavimo rezultatai rodo, kad Čekijos prezidento rinkimus laimi Milošas Zemanas.  

Suskaičiavus 99,77 proc. balsų, preliminarūs balsavimo rezultatai rodo, kad Čekijos prezidento rinkimus laimi Milošas Zemanas. Jį su pergale jau pasveikino ir Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė.

„Nuoširdžiai sveikinu Jus nugalėjus pirmąkart istorijoje surengtuose tiesioginiuose Čekijos Respublikos Prezidento rinkimuose. Tikiuosi, kad artimiausiais metais draugiški ir intensyvūs ryšiai tarp Lietuvos ir Čekijos dar labiau sustiprės, o mūsų bendradarbiavimą Europos Sąjungoje, kuriai Lietuva pirmininkaus šių metų antrąjį pusmetį, praturtins mūsų šalims ir vieningai Europai svarbios idėjos bei iniciatyvos“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.
 
Preliminariais duomenimis, kairiųjų pažiūrų M.Zemanas pelnė 54,82 proc. balsų, o jo varžovas, užsienio reikalų ministras Karelas Schwarzenbergas – 45,17 proc.
 
Rinkėjų aktyvumas antrajame rate – 59,10 proc.
 
Prezidentas Čekijoje šiemet pirmą kartą renkamas tiesiogiai. Ir šiais rinkimais baigiasi euroskeptiškojo Vaclavo Klauso valdymo dešimtmetis.
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi