Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.15 10:36

Honkongo protestuotojai surengė protestą prie Didžiosios Britanijos konsulato ir ragino ginti juos nuo Kinijos

Demokratijos siekiantys protestuotojai sekmadienį mitingavo prie Didžiosios Britanijos konsulato Honkonge, reikalaudami Londono daryti daugiau, kad apsaugotų savo „buvusius kolonijinius subjektus“, ir didinti spaudimą Pekinui dėl Honkongo laisvių varžymo.

Šimtai prie konsulato susirinkusių demonstrantų dainavo „God Save the Queen“ (Dieve, sergėk karalienę) ir patriotinę dainą „Rule Britannia“ (Valdyk, Britanija) bei mosavo Honkongo kolonijinių laivų vėliavėlėmis.

Kadaise stabilus Honkongas pastaruosius kelis mėnesius yra tapęs didžiulių, kartais smurtinių protestų, skirtų reikalauti didesnių demokratinių laisvių, vieta.

1997-aisiais Didžioji Britanija perdavė Kinijai Honkongą, ir Kinija savo ruožtu pažadėjo Londonui, kad Honkonge mažiausiai 50 metų bus išsaugotos tokios pagrindinės teisės, kaip nuomonės ir spaudos laisvė. Vis dėlto demokratijos siekiantys aktyvistai kaltina Pekiną laužant šiuos pažadus ir griežtinant pusiau autonominės teritorijos kontrolę.

Protestus paskatino prieštaringai vertinamas ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymo projektas. Nors vyriausybė atsisakė įstatymo projekto, protestai išaugo į platesnį nepasitenkinimą valdžia ir reikalavimus vykdyti demokratines reformas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi