Pasaulyje

2019.09.14 12:41

Prie uragano nusiaubtų Bahamų salų artėja atogrąžų audra „Humberto“

Raimondas Čiuplys, BNS2019.09.14 12:41

Uragano „Dorian“ nusiaubtoms Bahamų šiaurinėms saloms šeštadienį iškilo naujos atogrąžų audros grėsmė, galinti apsunkinanti gelbėjimo darbus.

Majamyje įsikūręs Nacionalinis uraganų centras (NHC) įspėjimą paskelbė po to, kai ankstyvą penktadienį perspėjo, kad stiprėjanti atogrąžų depresija juda link tų pačių salų, kurias praėjusią savaitę nusiaubė uraganas „Dorian“.

Manoma, kad audra, praminta „Humberto“, sustiprės iki uragano lygio ir šeštadienį praslinks visai netoli šiaurės vakarų Bahamų, o po savaitgalio nutols nuo Floridos pakrantės į jūrą.

Pasak Bahamų orų specialistų, stiprėjančios audros kelyje yra labiausiai nuo uragano „Dorian“ nukentėjusios Didžiosios Bahamos ir Abako salos.

Bahamų Nacionalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros (NEMA) atstovas spaudai Carlas Smithas (Karlas Smitas) perspėjo, kad audra gali sutrikdyti gelbėjimo ir atstatymo operacijas šiose salose.

„Oro sąlygos apsunkins logistiką, – pažymėjo C. Smithas spaudos konferencijoje, vykusioje sostinėje Nasau. – Abako saloje ir toliau labiausiai trūksta degalų ir vandens.“

Pasak NHC, „Humberto“ vėjo greitis siekia 64 kilometru per valandą. Manoma, kad audra sustiprės per dvi ar tris dienas iki uragano lygio.

Prognozuojama, kad vėjo greitis gali pasiekti 100 kilometrų per valandą greitį, o gausūs krituliai gali sukelti potvynį jau nusiaubtose salose, teigė meteorologijos departamento direktorius Trevoras Basdenas.

Tuo tarpu JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antonijus Guterišas), apsilankęs uragano nusiaubtame salyne, perspėjo apie klimato pokyčių keliamus pavojus.

A. Guterresas tviteryje parašė nuvykęs į Bahamas „parodyti savo solidarumą su Bahamų gyventojais“ ir „aptarti, kaip galima jiems padėti“.

Pasak JT atstovo, 5 kategorijos uraganas „Dorian“ kai kuriose vietose sugriovė 75 proc. visų pastatų.

Tuo tarpu NEMA žuvusiųjų skaičių padidino nuo 50 iki 52, nors pareigūnai tvirtina, kad šis skaičius dar smarkiai didės.

Buvęs ministras pirmininkas Hubertas Ingrahamas (Hubertas Ingremas) anksčiau šią savaitę pažymėjo nerimaujantis, kad žuvusiųjų gali būti keli šimtai.

NEMA atstovas spaudai C. Smithas teigė, kad apie 1 300 žmonių tebelaikomi dingusiais.

Pasak C. Smitho, 71 žmogus apsistojo prieglaudose Didžiosios Bahamos saloje, o 2 037 žmonės prisiglaudė evakuacijos centruose Niu Providenso saloje, kurioje yra Bahamų sostinė Nasau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt