Pasaulyje

2019.09.14 11:28

Erdoganas tikisi su Trumpu aptarti „Patriot“ sistemos įsigijimo klausimą

Rasa Strimaitytė, ELTA2019.09.14 11:28

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas nori su JAV prezidentu Donaldu Trumpu aptarti amerikietiškų „Patriot“ raketų įsigijimo klausimą. JT Generalinėje Asamblėjoje kitą mėnesį jis ketinąs apie tai su D. Trumpu pasikalbėti detaliai, sakė R. T. Erdoganas penktadienį.

Abiejų šalių vadovai šia tema telefonu jau kalbėjosi prieš dvi savaites. Jo asmeniniai ryšiai su D. Trumpu gali padėti įveikti krizę, kurią Ankara sukėlė įsigydama rusišką oro gynybos sistemą, teigė Turkijos prezidentas. JAV ginklų gamintojos „Raytheon“ raketų sistema „Patriot“ konkuruoja su rusų „S-400“, informuoja agentūra „Reuters“.

JAV ir Turkijos santykiai šiuo metu įtempti. Viena to priežasčių yra Turkijos sprendimas įsigyti rusų gamybos priešraketinės gynybos sistemą „S-400“. Vašingtonas būgštauja, kad rusiškos sistemos instaliavimas NATO šalyje gali sukelti saugumo problemų. Dėl to JAV pašalino Turkiją iš „F-35“ naikintuvų programos.

D. Trumpas apkaltino savo pirmtaką Baracką Obamą, kad neįvyko sandoris su Turkija dėl vienu metu planuoto „Patriot“ sistemos pirkimo - ir kad Turkija galiausiai apsisprendė įsigyti rusišką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.