Pasaulyje

2019.09.14 10:40

Indijoje per hinduistų apeigas nuskendo daugiau kaip 30 maldininkų

Raimondas Čiuplys, BNS2019.09.14 10:40

Indijoje daugiau kaip 30 hinduistų maldininkų nuskendo ištvinusiose upėse ir viename ežere, tūkstančiams žmonių dalyvaujant apeigose, per kurias į vandenį panardinamos vieną dievybę vaizduojančios figūrėlės, penktadienį pranešė pareigūnai ir žiniasklaida.

Anksti penktadienį šalies vidurio regione mažiausiai 11 žmonių žuvo apvirtus jų valčiai viename ežere, informavo gelbėtojai.

Per incidentą ežere, esančiame Madja Pradešo valstijos sostinėje Bhopale dar šeši žmonės sugebėjo išplaukti į krantą, o vieno dingusiojo tebeieškoma, sakė Nacionalinių reagavimo į nelaimes pajėgų atstovas Krishanas Kumaras (Krišanas Kumaras).

Valtis smarkiai pasviro ir apvirto, maldininkams nardinant į vandenį didelę statulą, vaizduojantį hinduistų dievą Ganešą, nurodė policija.

Naujienų agentūra „Press Trust of India“ savo ruožtu pranešė, kad ketvirtadienį ir penktadienį dar 18 žmonių nuskendo nunešti smarkios srovės per apeigas ištvinusiose upėse keliuose miestuose vakarinėje Maharaštros valstijoje. Be to, per apeigas Jamunos upėje Naujajame Delyje nuskendo keturi maldininkai.

Pastarosiomis dienomis hinduistai šventė dievo Šivos ir deivės Parvatės sūnaus Ganešos, vaizduojamo kaip žmogus dramblio galva, gimtadienį. Ganešas laikomas išminties, klestėjimo ir sėkmės simboliu.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10