Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.14 10:04

Per potvynius Ispanijoje žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki penkių

Per liūtis ir potvynius Pietryčių Ispanijoje žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki penkių, taip pat buvo sutrikdytas susisiekimas, o apie 3,5 tūkst. žmonių buvo priversti evakuotis, penktadienį pranešė vietos pareigūnai.

Naujausia auka tapo vyras, kurio kūnas buvo rastas Redovano apylinkėse, maždaug už 50 km į pietvakarius nuo Alikantės miesto, pranešė gelbėjimo tarnybos atstovė, bet detalių nepateikė.

Anksčiau penktadienį Andalūzijos regione 36 metų vyras žuvo potvynio srautui nunešus jo automobilį. Pirmiausiai buvo rasta tuščia mašina, o vėliau – vairuotojo kūnas.

Kita tragedija įvyko Almerijoje, vieną tunelį „per kelias minutes užliejus didžiuliam vandens kiekiui“ ir paskandinus ten buvusį automobilį, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė miesto merija.

Vienam policininkui pavyko išgelbėti du iš trijų automobilyje buvusių žmonių, bet „vienas liko automobilyje“ ir vėliau buvo rastas negyvas, radijui „Cadena Ser“ sakė Almerijos meras Ramonas Fernandezas-Pacheco (Ramonas Fernandesas-Pačekas).

Almerijos oro uostas penktadienį buvo uždarytas dėl potvynių, nes „keleiviams ir darbuotojams sunku jį pasiekti“, sakė Ispanijos oro uostų operatorės AENA atstovė.

61 metų vyras ir jo 51 metų sesuo ketvirtadienį žuvo vandens srautams nunešus jų automobilį Kaudetėje, esančioje už maždaug 100 km į pietvakarius nuo Valensijos, pranešė gelbėjimo tarnybos.

Liūtys daug kur sukėlė chaosą keliuose, nutraukė visuomeninio transporto eismą ir sukėlė upių potvynius, dėl kurių teko evakuoti žmones.

Vidaus reikalų ministerija nurodė, kad evakuota daugiau kaip 3,5 tūkst. žmonių.

Gelbėjimo operacijose dalyvauja apie 3 000 saugumo tarnybų narių, įskaitant policininkus, ugniagesius ir kariuomenės gelbėjimo padalinio narius, pridūrė VRM.

Vidaus reikalų ministras Fernando Grande-Marlaska (Fernandas Grandė-Marlaska) penktadienio popietę tikrino padėtį stichijos nuniokotuose regionuose ir sraigtasparniu praskrido virš užlieto Orihuelos miestelio, esančio maždaug už 5 km į pietus nuo Redovano, sakė jo atstovas.

Kritinė padėtis

Almerijos regiono oro uostas penktadienį kelias valandas buvo uždarytas. Du skrydžiai buvo atšaukti, o dar du buvo nukreipti į į Malagą, nurodė AENA said.

Taip pat buvo uždarytas Mursijos oro uostas, o 22 reisai į kurortinę Maljorkos salą buvo nukreipti į kitus Ispanijos oro uostus, pažymėjo operatorė.

Pernai spalį per smarkias liūtis ir potvynius Maljorkoje žuvo 13 žmonių.

Valensijoje ir Mursijoje buvo sustabdytas traukinių eismas keliais maršrutais, sakoma valstybinės geležinkelių bendrovės „Renfe“ pranešime.

Tarnybos ragino žmones šiuose regionuose vengti išvažiuoti į gatves ir ragino likti namuose, jeigu tai įmanoma.

Potvynių Ispanijoje padariniai – tragiški: iš krantų išsiliejusios upės skandino automobilius ir pareikalavo žmonių gyvybių

„Padėtis išlieka labai kritinė“, – visuomeninei televizijai TVE sakė Mursijos regiono vyriausybės vadovas Fernando Lopezas Mirasas (Fernandas Lopesas Mirasas).

Mokyklos Valensijoje, Mursijoje ir dalyje Andalūzijos penktadienį nedirbo antrą dieną iš eilės.

Vien Valensijoje buvo paveikta daugiau kaip 689 tūkst. moksleivių, nurodė regiono vyriausybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi