Pasaulyje

2019.09.14 09:01

Saudo Arabijos „Aramco“ naftos perdirbimo įmonės tapo dronų atakos taikiniu

Saudo Arabijos naftos milžinės „Aramco“ naftos perdirbimo įmonė ir Churaiso naftos gavybos kompleksas šalies rytuose anksti šeštadienį tapo bepiločių skraidyklių atakų taikiniais, pranešė valstybinė žiniasklaida, remdamasi vidaus reikalų ministro informacija.

„Aramco“ pramonės saugos brigados ėmėsi gesinti gaisrus dviejuose jos objektuose – Abkaike ir Churaise – kilusius dėl... dronų“, - pranešė valstybinė naujienų agentūra SPA.

„Abu gaisrai buvo suvaldyti“, – sakoma žinutėje.

Internetu paskelbtuose vaizdo įrašuose, tikriausiai nufilmuotuose iš Abkaiko, esančio netoli Damamo miesto karalystės Rytų provincijoje, maždaug už 330 km į šiaurės rytus nuo sostinės Rijado, girdėti šūvių papliūpos. Virš įmonės kilo juodi dūmai ir iš toli matėsi matėsi liepsnos.

Dubajuje įsikūrusi palydovinė televizija „al Arabiya“, pirmoji pranešusi į apie gaisrą, rėmėsi netoli Abkaiko naftos perdirbimo įmonės buvusio savo korespondento informacija. Kanalas paskelbė, kad gaisras buvo suvaldytas, bet daugiau jokių detalių nepateikė jokių galimų priežasčių neįvardijo.

Kaip skelbia „Aramco“, jos naftos perdirbimo įmonė Abkaike yra „didžiausias naftos stabilizavimo kompleksas pasaulyje“.

Šioje įmonėje žaliavinė nafta apvaloma nuo sieros junginių ir vėliau transportuojama į eksporto terminalus Persijos įlankoje ir Raudonojoje jūroje. Manoma, kad šis kompleksas gali apdoroti iki 7 mln. barelių naftos per dieną.

Anksčiau šis kompleksas ne kartą buvo tapęs kovotojų taikiniu. 2006 metų vasarį įmonę nesėkmingai mėgino atakuoti mirtininkai sprogdintojai, o atsakomybę už tą incidentą prisiėmė teroristų tinklas „al Qaeda“.

Jemene veikiantys husių sukilėliai yra surengę panašių išpuolių prieš Saudo Arabijos naftos infrastruktūrą, bet jie pranešimų apie naujausias atakas kol kas nekomentavo.

Naujausias incidentas pasaulinėms naftos kainoms poveikio kol kas nepadarė, nes savaitgalį rinkos didžiojoje pasaulio dalyje nedirbo. „Brent“ rūšies naftos vėliausios kainos buvo kiek daugiau nei 60 JAV dolerių (54,1 euro) už barelį.