Pasaulyje

2019.09.13 18:59

Honkongo protestuotojai priminė apie save nušvietę miesto kalvas

BNS2019.09.13 18:59

Honkonge tūkstančiai prodemokratiško judėjimo aktyvistų penktadienio vakarą fakelais, žibintais ir lazerinėmis rodyklėmis nušvietė miesto kalvų šlaitus, tokia dėmesį prikaustančia protesto akcija minėdami kasmetinę rudens šventę.

Penktadienio vakare prasideda rudens vidurio šventė – viena svarbiausių datų kinų kalendoriuje, kai žmonės paprastai dėkoja vienas kitam, praleidžia laiką su artimaisiais ir meldžiasi už laimę.

Tačiau Honkongą jau ilgiau nei tris mėnesius krečiant politiniams neramumams aktyvistai pasinaudojo šia proga, kad pademonstruotų, kad jų judėjimas tebėra gyvas.

Visą vakarą tūkstančiai aktyvistų su žibintais virš galvų slinko kalvų takais į Liūto uolos viršūnę, iš kurios galima pasigrožėti dangoraižiais miesto Kaulūno rajone – vienoje tankiausiai gyvenamų vietovių pasaulyje.

Jie taip pat suformavo ilgą žmonių grandinę Viršukalnėje – daug turistų pritraukiančioje vietovėje, iš kurios atsiveria įspūdingas vaizdas į šį tarptautinį finansų centrą ir jo pakrantę.

Abi grupės aktyvistų, kurių žibintai buvo matomi iš abiejų uosto pusių, skandavo šūkius ir dainavo „Šlovė Honkongui“ – anonimo sukurtą protesto giesmę, prieš kelias dienas žaibiškai išplitusią internete.

„Šiandien minima rudens šventė yra šeimos ir vieningumo simbolis, todėl tai atitinka Honkongo žmonių didėjančios galios dvasią“, – naujienų agentūrai AFP sakė pavarde Yipas (Jipas) prisistatęs 24 metų protestuotojas, tvyrant karščiui sunkiai kopdamas į Liūto uolos viršūnę.

„Kovosime už Honkongą ir laisvę“, – pridūrė kitas protestuotojas, prisistatęs pavarde Shumas.

„Nusprendėme su žmona lipti į viršų, kad parodytume mūsų vyriausybei, jog nuoširdžiai norime laisvės“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt