Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.13 17:25

Paryžių sukaustė masinis streikas – atsakas į Macrono pensijų reformą

Paryžių paralyžiavo metro darbuotojų streikas. Tai – pirma didžiulė protesto prieš Emmanuelio Macrono pwnsijų reformą akcija. Mieste susidarė didelės automobilių spūstys, o keliose veikiančiose metro stotyse – keleivių grūstynės.

Milžiniškame mieste penktadienio popietę dirbo 6-ios iš 16-os linijų. Automobilių spūstys rytą Paryžaius rajone nusitęsė daugiau nei 230 kilometrų. Kas gali, sėdo ant dviračių, nemažus atstumus bandė įveikti pėsčiomis ar tiesiog liko namie.

Tokio streiko Paryžius nematė gerą dešimtmetį, taip protestuojama prieš prezidento Macrono inicijuotą pensijų reformą – numatoma diegti universalią pensijų sistemą, kuri pakeis dabar galiojančias įvairias sistemas.

Streikuojantys metro darbuotojai bijo, kad įdiegus universalią pensijų sistemą jie neteks teisės anksčiau išeiti į užtarnatą poilsį, taip pat kompensacijų už darbą po žeme. Dirbantieji metro dabar gali išeiti į pensiją 55-erių, o visuotinai priimta riba – 63-eji metai. Savų privilegijų neteks ne tik metro, bet ir kitų sričių darbuotojai – jūrininkai, notarai, net dirbantieji Paryžiaus operoje. O išeinantieji į pensiją anksčiau nei 64-erių gas penkiais procentais mažesnę išmoką.

„Mes nepasitikime šia Vyriausybe. Ji mano, kad diferencijuota pensijų sistema – privilegija, bet tai netiesa, mes to nusipelnome. Jie bando kopijuoti tai, kas jau įdiegta privačiame sektoriuje, bet tai netinka viešajai tarnybai, saugumo, transporto darbuotojams“, – sako profsąjungų atstovas Jonathanas Dusautoir.

Vyriausybės užtikrinimas, kad pensijų sistema bus teisinga visiems, neįtikina, parlamentas dėl ją įtvirtinančio įstatymo turi balsuoti kitų metų pradžioje.

Plačiau – Jolantos Paškevičiūtės ir Gabrielės Kloniūnaitės reportaže.

Žinios. Su kultūrininkais derybas vedantis Mindaugas Kvietkauskas: įstaigoms bus įvesti kriterijai finansavimui gauti
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi