Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.13 16:27

Apklausa: dėl „Brexito“ vis daugiau Velso gyventojų remia nepriklausomybę

ELTA 2019.09.13 16:27

Penktadienį paskelbtos viešosios nuomonės apklausos duomenimis, pasipriešinimas Didžiosios Britanijos pasitraukimui iš ES padidino Velso nepriklausomybę remiančiųjų gyventojų skaičių iki rekordinių 33 procentų.

„YouGov“ apklausė daugiau nei 1 000 žmonių. Jie turėjo atsakyti, ar norėtų, kad Velsas taptų nepriklausomas, jei tai jam leistų po „Brexito“ pasilikti ES sudėtyje.

Maždaug 48 proc. respondentų atsakė, kad šiomis aplinkybėmis balsuotų prieš Velso nepriklausomybę, o 17 proc. nežinojo, ką pasirinktų, rašoma apklausos ataskaitoje.

24 proc. apklaustųjų „YouGov“ grupę patikino, kad, jei šią minutę būtų rengiamas referendumas, balsuotų už nepriklausomybės skelbimą, nesvarbu koks tuo atveju būtų Velso statusas ES.

„Šie skaičiai yra sensacingi, jie rodo, kad palaikymas Velso nepriklausomybės siekiančiai Velso partijai yra kaip niekad aukštas“, – sakė Adamas Priceas, Velso nacionalistų partijos „Plaid Cymru“ vadovas. Ši partija apklausos rezultatus interpretavo taip: neįtraukiant „nežinau“ atsakymų, Velso nepriklausomybę po Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES palaikytų maždaug 41 proc.

„Nepriklausomybės idėja pajudėjo nuo paraščių masių link, – teigė A. Priceas. – Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Johnsonui judant vis arčiau „Brexito“ skardžio, vis daugiau žmonių reikalaus atviro ir į išore, o ne į save, atsisukusio Velso, laisvo nuo Vestminsterio nešlovės“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi