Pasaulyje

2019.09.13 07:55

Tapęs prezidentu Bidenas išvestų amerikiečių karius iš Afganistano

ELTA2019.09.13 07:55

Demokratų kandidatas į JAV prezidento postą Joe Bidenas pareiškė, kad JAV dalinių išvedimas iš Afganistano būtų vienas jo užsienio politikos uždavinių. „Mums ten nereikia šitų karių. Aš grąžinčiau juos namo“, – per televizijos debatus, kuriuose dalyvavo dar 10 demokratų kandidatų, sakė buvęs JAV viceprezidentas.

Tačiau J. Bidenas nepasakė, ar kad galėtų atitraukti karius sieks derybų su radikaliu islamo Talibanu, kaip tai nuo praėjusių metų darė prezidentas Donaldas Trumpas. Vis dėlto šis praėjusią savaitgalį derybas staiga nutraukė ir tokį žingsnį argumentavo talibų išpuoliu Kabule, per kurį žuvo ir vienas JAV karys.

Senatorė Elizabeth Warren debatuose teigė, kad išvestų JAV dalinius ir be susitarimo su Talibanu. JAV karinis buvimas Afganistane, anot jos, neduoda naudos nei JAV, nei Afganistano, nei pasaulio saugumui. „Mes negalime iš savo karių reikalauti, kad jie spręstų problemas, kurių neįmanoma išspręsti karinėmis priemonėmis“, – pabrėžė kandidatė.

Tai buvo jau tretieji demokratų kandidatų į JAV prezidentus debatai. Per juos buvo diskutuojama ne tik užsienio ir saugumo politikos klausimais, bet ir apie imigracijos politiką bei sveikatos sistemos reformas.

J. Bidenas aiškia persvara pirmauja apklausose dėl demokratų kandidato į JAV prezidentus pozicijos. Po jo eina senatoriai Bernie‘is Sandersas ir E. Warren.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.