Pasaulyje

2019.09.12 23:15

Netanyahu neigia, kad Izraelis šnipinėjo Baltuosius Rūmus

LRT.lt, BNS 2019.09.12 23:15

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu neigia žiniasklaidoje skelbiamą informaciją, kad Izraelis šnipinėjo JAV, skelbia BBC.

B. Netanyahu pranešime rašoma, kad paskelbta informacija yra „akivaizdus melas“

„Egzistuoja ilgametis įsipareigojimas ir Izraelio vyriausybės direktyva, kuria įsipareigojama nedalyvauti jokios žvalgybos operacijose JAV“, – rašoma pranešime.

Liko keletas dienų iki rinkimų, kuriuose B. Netanyahu turės kovoti dėl to, kad išlaikytų savo pozicijas.

„Politico“ ketvirtaidenį paskelbė, kad JAV pareigūnai mano, kad 2017 metais Vašingtono centre aptiktus kelis skenerius „Stingray“, kurie imituoja mobiliojo ryšio bokštus ir leidžia perimti skambučius bei žinutes iš netoliese esančių telefonų, veikiausiai įrengė būtent izraeliečiai.

Keli buvę nacionalinio saugumo pareigūnai pareiškė „Politico“, kad Federalinio tyrimų biuro (FTB) ir kitų agentūrų atlikta teismo ekspertizė parodė, jog šie įrenginiai siejami su Izraelio agentais.

„Įrenginiai veikiausiai buvo skirti šnipinėti prezidentą Donaldą Trumpą, sakė vienas buvęs pareigūnas, taip pat jo vyresnieji padėjėjai ir artimi bendražygiai. Tačiau lieka neaišku, ar izraeliečių pastangos buvo sėkmingos“, – rašo „Politico“.