Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.12 22:09

Žiniasklaida: Izraelis prie Baltųjų rūmų buvo įrengęs mobiliųjų telefonų sekimo įrenginių

BNS 2019.09.12 22:09

Vašingtono rajone, kur įsikūrę Baltieji rūmai, Izraelis buvo įrengęs keletą skaitytuvų, pajėgių sekti mobiliuosius telefonus, teigiama ketvirtadienį leidinio „Politico“ paskelbtame pranešime, nors pati žydų valstybė paneigė tokius pareiškimus.

Anot leidinio, JAV pareigūnai mano, kad 2017 metais Vašingtono centre aptiktus kelis skenerius „Stingray“, kurie imituoja mobiliojo ryšio bokštus ir leidžia perimti skambučius bei žinutes iš netoliese esančių telefonų, veikiausiai įrengė būtent izraeliečiai.

Keli buvę nacionalinio saugumo pareigūnai pareiškė „Politico“, kad Federalinio tyrimų biuro (FTB) ir kitų agentūrų atlikta teismo ekspertizė parodė, jog šie įrenginiai siejami su Izraelio agentais.

„Įrenginiai veikiausiai buvo skirti šnipinėti prezidentą Donaldą Trumpą, sakė vienas buvęs pareigūnas, taip pat jo vyresnieji padėjėjai ir artimi bendražygiai. Tačiau lieka neaišku, ar izraeliečių pastangos buvo sėkmingos“, – rašo „Politico“.

Izraelis, vienas artimiausių Vašingtono sąjungininkų, griežtai paneigė šiuo teiginius.

„Izraelis nevykdo jokių šnipinėjimo misijų Jungtinėse Valstijose“, – pabrėžė užsienio reikalų ir žvalgybos ministras Israelis Katzas.

„Jungtinės Valstijos ir Izraelis dažnai apsikeičia žvalgybos informacija ir bendradarbiauja siekdami užkirsti kelią grėsmėms bei padidinti abiejų valstybių saugumą“, – pridūrė jis.

„Stingray“ įrenginiai oficialiai žinomi kaip IMSI gaudyklės. Šie prietaisai pajėgūs sąveikaujant su mobiliaisiais tinklais perimti telefone esančią informaciją ar klausytis pokalbių.

Tokius įrenginius vis dažniau naudoja policija, per kriminalinius tyrimus perimdama įtariamųjų telefonų signalus. „Stingray“ vertinami prieštaringai, nes dažnai šie įrenginiai naudojami neturint orderio.

Prieš dvejus metus Vašingtone buvo rastas nežinomas skaičius tokių skaitytuvų, Krašto saugumo departamento pareigūnams atliekant bandymus, turėjusius padėti nustatyti šių įrenginių keliamą pavojų.

Jie, be kita ko, buvo aptikti „vietovėse šalia potencialiai svarbių objektų, tokių kaip Baltieji rūmai“, nurodoma pernai gegužę DHS parašytame laiške senatoriui Ronui Wydenui.

Tačiau skenerius įrengusių asmenų tapatybės taip ir nebuvo nustatytos.

„Stingray“ galėjo būti naudingi šnipinėjant D. Trumpą, kuris, kaip žinia, tuomet naudojosi nesaugiu mobiliuoju telefonu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi