Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.12 20:52

Johnsonas svarsto galimybę tarp Škotijos ir Šiaurės Airijos pastatyti tiltą

ELTA 2019.09.12 20:52

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas ketvirtadienį paskelbė svarstantis planą statyti 35 km ilgio tiltą per Airijos jūrą. Statinys jungtų Škotiją ir Šiaurės Airiją.

Galimybė tiltu sujungti Pietvakarių Škotiją su Šiaurės Airija yra svarstoma jau daugybę metų, bet trečiadienį pranešta, kad B. Johnsonas paprašė, kad pareigūnai pradėtų įgyvendinamumo tyrimus.

„Vakar vakare kalbėjau apie tilto nuo Stranraro Škotijoje iki Larno Šiaurės Airijoje statybą, – ketvirtadienį B. Johnsonas sakė reporteriams. – Tai būtų labai gerai, kainuotų tik maždaug 15 milijardų svarų“.

„Channel 4“ reporteriai pranešė matę dokumentus, kuriuose pareigūnų paprašyta „ištirti tilto statybų galimybę“.

Transliuotojas citavo dokumentus, kuriuose rašoma, jog B. Johnsonas nori įvertinti projekto riziką ir numatyti „iš kur galėtų atsirasti“ projektui reikalingų pinigų suma.

Kai skelbiama dokumente, pagrindinė nustatyta rizika – Airijos jūroje nuo Antrojo pasaulinio karo likusi amunicija.

Ši mintis apie skersai jūros nusidriekusį tiltą jau buvo svarstyta ir 19 amžiuje, buvusios konservatorių premjerės Margaret Thatcher vyriausybė peržiūrėjo kelių pervažos projektą.

Šiaurės Airijos Demokratinės Sąjungos partija, artimai susijusi su B. Johnsono konservatoriais, tilto idėją palaiko mažiausiai nuo 2015 metų. Kai kurie kritikuoja projektą dėl grėsmės, kurią kelia jūroje siaučiančios audros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi