Pasaulyje

2019.09.12 17:37

ES pratęsė sankcijas Rusijos pareigūnams, prisidedantiems prie karo prieš Ukrainą

BNS2019.09.12 17:37

Europos Sąjunga ketvirtadienį dar šešiems mėnesiams pratęsė sankcijas Rusijos pareigūnams, įsitraukusiems į Ukrainos karą.

70 asmenų ir 44 subjektams, tarp kurių yra verslo įmonių, organizacijų ir politinių partijų, šiuo metu yra įšaldytas turtas ir taikomi keliavimo apribojimai.

Sankcijos individams yra viena iš priemonių, kurias ES pasitelkia Maskvai nubausti. Šias sankcijas ES taiko dėl Rusijos paramos Ukrainos kare dalyvaujantiems separatistams.

2014 metų vasarą paskelbtos sankcijos, taikytos Rusijos naftos įmonėms, gynybos ir bankiniam sektoriui, jau buvo pratęstos šešiems mėnesiams birželį. Dabar ES pratęsė ir asmenims taikomas sankcijas.

Ekonomines sankcijas prieš Rusiją ES ėmė taikyti 2014 metų liepą, kai buvo numuštas virš Ukrainos skridęs „Malaysia Airlines“ MH17 lėktuvas – incidento metu žuvo 298 žmonės. Ukrainos karas, nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Krymą, jau pasiglemžė 13 000 žmonių gyvybių.

Šią savaitę buvo galima pastebėti šiokių tokių Ukrainos ir Rusijos santykių pokyčių. Ukrainos prezidentui pavyko susikeisti kaliniais – sugrąžinti 25 Rusijoje kalėję asmenys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt