Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.12 14:41

Izraelio premjeras: naujas karas Gazos Ruože tampa neišvengiamas

BNS 2019.09.12 14:41

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu ketvirtadienį sakė, kad dėl tebesitęsiančių raketų atakų iš Gazos Ruožo dar vienas karas su kovotojais šioje palestiniečių teritorijoje tampa neišvengiamas.

Tai dar vienas didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukęs premjero pareiškimas likus vos kelioms dienoms iki Izraelio parlamento rinkimų. B. Netanyahu atskleidė, kad jau parengti planai smogti Gazos Ruožui, ir sakė, kad atsižvelgdamas į šią teritoriją valdančio judėjimo „Hamas“ nenorą ar nesugebėjimą sustabdyti kasdienio Izraelio apšaudymo spręs dėl optimalaus puolimo laiko.

Izraelio lyderis buvo kritikuojamas, kad griežtai nereagavo į raketas, dėl kurių Pietų Izraelio gyventojams dažnai tenka skubiai ieškoti priedangos. Patį B. Netanyahu antradienį asmens sargybiniai turėjo skubiai išvesti iš rinkimų kampanijos renginio, kai palestiniečių kovotojai paleido raketų to rajono, kuriame jis buvo, link.

Izraelis 2005 metais pasitraukė iš Gazos Ruožo, o po dvejų metų „Hamas“ kovotojai jėga perėmė šią teritoriją. Pastarąjį dešimtmetį Izraelis ir „Hamas“ kariavo tris karus ir buvo įsitraukę į kelis kitus smurto epizodus.

„Nekariauju karo, nebent tai būtų paskutinė galimybė, ir nerizikuoju mūsų karių bei piliečių gyvybėmis vien tam, kad sulaukčiau plojimų“, – sakė B. Netanyahu interviu radijui „Kan Reshet Bet“.

„Visgi tikriausiai neturėsime kito pasirinkimo, tik – pradėti didelę kampaniją, karą su teroristinėmis jėgomis Gazoje“, – sakė premjeras.

„Nepradėsiu nė minute anksčiau, nei būsime pasirengę, ir rengiamės „kitokiam karui“, – pridūrė jis prieš išskrisdamas į Rusiją susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi