Pasaulyje

2019.09.12 08:43

CNN: Baltuosiuose rūmuose svarstoma nuo Kissingerio laikų nematyta rokiruotė

BNS2019.09.12 08:43

Baltieji rūmai svarsto galimybę prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais vietoje atsistatydinusio Johno Boltono paskirti jo pagrindinį varžovą, valstybės sekretorių Mike'ą Pompeo, praneša televizija CNN.   

Pagal svarstomą scenarijų, M. Pompeo perimtų nacionalinio saugumo patarėjo pareigas ir toliau dirbtų valstybės sekretoriumi, CNN sakė Baltųjų rūmų administracijos aukšto rango pareigūnas ir dar vienas gerai informuotas šaltinis.

Tokiu atveju M. Pompeo taptų antruoju žmogumi JAV istorijoje po Henry Kissingerio, kuris užimtų abu šiuos postus. H. Kissingeris dvejus metus dirbo prezidento Richardo Nixono patarėju nacionalinio saugumo klausimais ir valstybės sekretoriumi.

Pasak šaltinių, kol kas neaišku, kaip rimtai į tokią galimybę žiūri prezidentas Donaldas Trumpas. Vienas šaltinių CNN sakė, kad M. Pompeo pateiks prezidentui kitų galimų pretendentų į nacionalinio saugumo patarėjus sąrašą.

Trečiadienį žurnalistų paklaustas apie galimus J. Boltono įpėdinius D. Trumpas sakė: „Turiu penkis labai šių pareigų norinčius kandidatus. Penkis asmenis, kuriuos laikau labai aukštos kvalifikacijos, gerais žmonėmis.“

Jei prezidentas visgi nuspręstų išsaugoti patarėjo nacionalinio saugumo klausimais postą kaip atskirą pareigybę, CNN šaltinių žiniomis, realiausiais pretendentais jį užimti laikomi JAV specialusis pasiuntinys Iranui Brianas Hookas ir specialusis pasiuntinys Šiaurės Korėjai Stephenas Biegunas.

D. Trumpas antradienį paskelbė, kad atleidžia J. Boltoną, užsienio politikos „vanagą“, su kuriuo nesutarė dėl virtinės klausimų, įskaitant Iraną ir Šiaurės Korėją.

„Informavau Johną Boltoną, kad jo paslaugos nebereikalingos Baltiesiems Rūmams“, – parašė prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“. J. Boltonas savo ruožtu pareiškė, kad pats pasisiūlė prezidentui atsistatydinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.