Pasaulyje

2019.09.11 11:04

Irane mirė moteris, padegusi save po to, kai buvo neįleista į futbolo rungtynes

LRT.lt2019.09.11 11:04

Irane beveik 40 metų galiojantis draudimas moterims lankytis sporto renginiuose kritikuojamas dar labiau po to, kai pranešta apie 29-erių moters, neįleistos į futbolo rungtynes, mirtį – ji praėjusią savaitę padegė save priešais teismo rūmus, kuriuose turėjo vykti svarstymas dėl bausmės.

Sahar Khodayari, gavusi „Mėlynosios merginos“ pravardę dėl palaikomo futbolo klubo spalvų, mirė Teherano ligoninėje. Apie tai šalies žiniasklaida pranešė pirmadienį, tačiau pasak neoficialių šaltinių, moters gyvybė užgesti galėjo dar savaitgalį, o žinia apie tai paviešinta po esą ypač slaptų jos laidotuvių, taip galimai siekiant išvengti neramumų.

S. Khodayari rugsėjo 2-ąją apsipylė benzinu ir padegė save šalia teismo pastato. Stipriai apdegė daugiau kaip 90 proc. jos kūno, buvo pažeisti plaučiai.

Moters sesuo Irano žiniasklaidai teigė, kad S. Khodayari turėjo bipolinį sutrikimą ir praeityje yra bandžiusi nusižudyti, tačiau jos psichologinė būklė pablogėjo po to, kai buvo sulaikyta ir sužinojo apie gresiantį 6 mėnesių įkalinimą.

Anot sesers, rungtynės, į kurias S. Khodayari bandė patekti, vyko kovo viduryje, prisidengusi mėlynu peruku ir vilkėdama ilgą paltą. Sargybiniams ji pati prisipažino esanti moterimi po to, kai jie bandė ją apieškoti. S. Khodayari buvo sulaikyta čia pat.

Moteris susilaukė užuojautos Irane, kai jos istorija pasklido po žiniasklaidą. „Ji buvo Irano dukra, kuriame vyrai nusprendžia už moteris ir apriboja jų esmines teises, ir moterys taikstosi su šia akiplėšiška neteisybe“, – tviteryje rašė parlamentarė Parvaneh Salahshouri.

Keli Teherano „Esteghlal“ futbolo klubo, kurį palaikė mirusioji, nariai pareiškė užuojautą ir įvykį pavadino gėdingu.

Oficialiai moterims lankytis sporto renginiuose, kuriuose varžosi vyrai, Irane draudžiama. Praeityje būta vienkartinių išimčių, kai atrinktoms grupėms moterų patekti į stadionus leista.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.