Pasaulyje

2019.09.10 20:40

Italijos Senatas pareiškė pasitikėjimą naująja Vyriausybe

atnaujinta 20.57
Elzbieta Reivytytė, ELTA2019.09.10 20:40

Italijos naujoji Vyriausybė antradienį laimėjo antrąjį balsavimą parlamente – pasitikėjimą ja išreiškė ir aukštieji Italijos parlamento rūmai – Senatas.

Už „Penkių žvaigždučių judėjimo“ ir Demokratų partijos koaliciją balsavo 169 Senato nariai, prieš pasisakė 133, dar 5 atstovai susilaikė.

Panašių rezultatų ir buvo tikimasi, nes Vyriausybė, kurią remia ir mažesnė „Laisvi ir lygūs“ partija, Senate turi nežymią daugumą.

Žemesnieji parlamento – Deputatų – rūmai už pasitikėjimą Vyriausybe balsavo pirmadienį. Vyriausybę rėmė 343 nariai, prieš pasisakė 263.

Praėjusią savaitę suformuota naujoji Vyriausybė iš valdžios išstūmė kraštutinės dešinės partijos „Lyga“ vadovą Matteo Salvinį. Prieš prasidedant balsavimui Senate, M. Salvinis pasinaudojo proga išplūsti premjerą Giuseppę Contę.

„Palieku jums jūsų (Vyriausybės) kėdę, branginu savo orumą ir milijonų italų prielankumą,“ – sakė M. Salvinis.

M. Salvinis praėjusį mėnesį paskelbė apie Italijos Vyriausybės krizę, jis tikėjosi, kad aršios varžovės „Penkių žvaigždučių judėjimo“ (M5S) ir Demokratų (PD) partijos tikrai nesvarstys koalicijos galimybės, todėl bus paskelbti pirmalaikiai rinkimai. Jų atveju M. Salvinis manė užsitikrinsiąs daugiau valdžios. Tačiau viskas pasisuko ne pagal ministro planą: suformuota nauja Italijos Vyriausybė, kurioje valdančiąją koaliciją sudaro M5S ir PD partijos, taigi M. Salvinis ir jo „Lyga“ liko už borto.

„Ši Vyriausybė paremta (valdžios grobio) dalijimusi ir baime pralošti kituose rinkimuose,“ – savo priešininkams sakė M. Salvinis.

G. Conte teigė, kad M. Salvinio pralaimėjimas parodo tam tikrą jo aroganciją ir ribotą konstitucinės teisės išmanymą.

Kiek anksčiau antradienį, Senato rūmuose pasirodžiusį premjerą „Lygos“ nariai pasitiko skanduodami „Išdavikas, išdavikas!“.

Be M. Salvinio, manoma, naujoji Vyriausybė bus labiau linkusi taikytis ir sutarti su ES nutarimais. Tikimasi, kad bus palengvinti arba atmesti griežti M. Salvinio migracijos įstatymai.

G. Conte teigė, kad atėjo metas žengti žingsnį į priekį ir atsitraukti nuo M. Salvinio įvesto „uždarų uostų“ šūkio, nukreipto prieš migrantus gelbėjančius laivus. G. Conte siūlė šią problemą spręsti kitaip – taikyti labiau subalansuotą požiūrį.