Pasaulyje

2019.09.10 19:08

Trumpas atleidžia JAV nacionalinio saugumo patarėją Johną Boltoną

atnaujinta 19.24
LRT.lt 2019.09.10 19:08

Prezidentas Donaldas Trumpas tviteryje pranešė atleidžiantis nacionalinio saugumo patarėją Johną Boltoną, praneša „Bloomberg News“.

„Praėjusį vakarą informavau Johną Boltoną, kad jo paslaugos Baltuosiuose rūmuose nebereikalingos. Aš griežtai nesutikau su daugeliu jo pasiūlymų, kaip ir kiti administracijos atstovai, todėl paprašiau Johno atsistatydinimo, kuris man buvo paduotas šį rytą “, – „Twitter“ pranešime sako prezidentas D. Trumpas.

D. Trumpas pažadėjo, kad kitą savaitę jis paskelbs, kas taps naujuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais.

Po kelių minučių, kai buvo paviešintas prezidento įrašas, J. Boltonas taip pat parašė į tviterį: „Aš pasiūliau atsistatydinti vakar vakare, o prezidentas Trumpas pasakė, kad pakalbėkime apie tai rytoj“.

Praėjusią savaitę CNN pranešė, kad įtampa tarp aukščiausių D. Trumpo nacionalinio saugumo komandos veikėjų peraugo į priešiškumą ir atsiribojimą tarp J. Boltono vadovaujamos Nacionalinės saugumo tarybos darbuotojų ir likusios administracijos.

2018 m. kovo mėn. JAV prezidentas D. Trumpas paskyrė J. Boltoną savo naujuoju nacionalinio saugumo patarėju, kuris pakeitė generolą Herbertą R. McMasterį. J. Boltonas buvo televizijos „Fox News“ apžvalgininkas ir buvęs šalies ambasadorius prie Jungtinių Tautų. Tiesa, paskyrimas daugelį Vašingtone apstulbino.

Šis balsingas Irako karo šalininkas taip pat pasisakydavo už prevencinius smūgius Šiaurės Korėjai ir Iranui, todėl buvo laikomas radikalu netgi tarp respublikonų. Daugelis D. Trumpo artimiausios aplinkos veikėjų J. Boltono paskyrimui griežtai priešinosi.