Pasaulyje

2019.09.10 11:07

Dar vienas Rusijos ir Ukrainos apsikeitimas belaisviais gali įvykti iki metų pabaigos

ELTA 2019.09.10 11:07

Ukraina ketina iki 2019 metų pabaigos susigrąžinti likusius 113 savo piliečių, kurie yra Rusijos kalėjimuose, sakė Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių komisarė Liudmila Denisova.

L. Denisova teigė, kad toliau vyksta derybos dėl Ukrainos piliečių paleidimo iš Rusijos Federacijos, ir išreiškė nuomonę, kad kitas apsikeitimas belaisviais gali įvykti dar iki šių metų pabaigos.

„Manau, kad tai įvyks“, – televizijos kanalui „1+1“ sakė komisarė. „Mes nesustojome, vedame asmeniškas derybas: prezidentas ir darbo grupės vadovas, kuris yra ponas Andrejus Jermakas (Ukrainos prezidento padėjėjas) veda derybas dėl kiekvieno grąžinimo. Yra 113 mūsų piliečių – tų, kurie buvo identifikuoti – įskaitant 89 Krymo totorius“, – teigė L. Denisova.

Rugsėjo 7 d. Maskva ir Kijevas apsikeitė belaisviais pagal formulę „35 už 35“. Kelios dienos prieš tai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad apsikeitimas bus didelio masto ir gali tapti svarbiu žingsniu dvišalių santykių normalizavimo link.

Tarp asmenų, sugrįžusių į Ukrainą, yra 24 jūreiviai, pagrobti pernai lapkritį Kerčės sąsiauryje, kino kūrėjas Olegas Sencovas, žurnalistas Romanas Suščenka ir kiti.