Pasaulyje

2019.09.10 11:05

Maskvos valdžią prieš rinkimus pašlovinęs klipas tapo nekenčiamiausiu rusiškajame „Youtube“

LRT.lt 2019.09.10 11:05

Prieš pat rinkimus pasirodžiusi Rusijos hip-hopo atlikėjų „Timati“ ir „Guf“ daina apie Maskvą sulaukė daugiau kritikos, nei pagyrų, ir „Youtube“ tinkle surinko rekordiškai daug – virš milijono neigiamų reakcijų. Netrukus klipas iš oficialios „Timati“ paskyros pašalintas, o dainos bendraautoris atsiprašė teigdamas, jog nieko nežinojo apie savivaldos rinkimus.

„Prekybininkų Meka, valstybė valstybėje, tas pats miestas, kuris nerengia gėjų paradų“; „penktos kartos vietinis maskvietis, nevaikštau į mitingus ir netrinu nesąmonių“; „pėsčiom iš Arbato iki Gagarino aikštės, ten įšaunu mėsainį į Sobianino (Maskvos meras – red. past.) sveikatą“ – dėl tokių ir panašių eilučių daina, pasirodžiusi rugsėjo 7-ąją, socialiniuose tinkluose sutikta gausia pašaipa ir kritika.

Per dvi dienas surinkusi 2,9 mln. peržiūrų ji neigiamai įvertinta 890 tūkst. kartų, teigiamai – 54 tūkst. Skaičiams dar ūgtelėjus, daina netrukus buvo ištrinta iš „Timati“ paskyros, tačiau išliko kitose.

Pastarąją naktį reperiu vadinamas „Guf“ vaizdo įraše atsiprašė gerbėjų, sakydamas, kad nenorėjo nieko įžeisti. „Labai apgailestauju dėl to, kad neseku politinės situacijos šalyje ir Maskvoje, (...) nežinojau, kad vyko mero rinkimai“, – sakė jis.

Geriau žinomas atlikėjas „Timati“ taip pat pasiaiškino: teigė mylįs Maskvą ir mano ją esant „geriausioje formoje“, taip pat jog yra „be galo dėkingas tiems, kas tai realizavo“.

Šiam atlikėjui, kurio tikras vardas Timuras Junusovas, dar praėjusiais metais mėginta uždrausti atvykti į Lietuvą, tačiau nesėkmingai. Tąkart Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų parlamentarai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, įvardydami dainininką Kremliaus režimo vykdomo informacinio ir kultūrinio karo įrankiu.

Tačiau draudimo pasiekti nepavyko – „Timati“ lankysis Lietuvoje lapkričio pabaigoje.

Tiesa, ir be oficialaus draudimo bent sykį T. Junusovui surengti koncerto Vilniuje nepavyko – 2016 m. atšaukti planuotą pasirodymą nusprendė „Compensa“ arenos valdytojai. Taip buvo sureaguota į daugkartinius atlikėjo pasisakymus remiant Rusijos valdžią ir pažiūras, kurios atsispindi ir jo kūryboje. 2015 m. jis įrašė dainą, kurios priedainyje kartojasi eilutė „Mano geriausias draugas – tai prezidentas Putinas“.