Pasaulyje

2019.09.09 16:19

Salvini žada aktyvią opoziciją „nuo šiaurės iki pietų“

ELTA 2019.09.09 16:19

Italijos kraštutinės dešinės partijos „Lyga“ vadovas Matteo Salvini pirmadienį pažadėjo Vyriausybei kursiantis rimtą opoziciją – parlamente ir už jo ribų.

M. Salvini praėjusį mėnesį paskelbė apie Italijos Vyriausybės krizę, jis tikėjosi, kad aršios varžovės „Penkių žvaigždučių judėjimo“ (M5S) ir Demokratų (PD) partijos tikrai nesvarstys koalicijos galimybės, todėl bus paskelbti pirmalaikiai rinkimai.

Jų atveju M. Salvini manė užsitikrinsiąs daugiau valdžios. Tačiau viskas pasisuko ne pagal ministro planą: suformuota nauja Italijos Vyriausybė, kurioje valdančiąją koaliciją sudaro M5S ir PD partijos, taigi M. Salvini ir jo „Lyga“ liko už borto.

„Būsime rimta opozicija, ne tik parlamente, bet ir, apskritai, visuomenėje – mūsų opozicija veiks nuo šiaurės iki pietų, nuo vieno miesto ligi kito“, – M. Salvini sakė Romoje susirinkusiems protestuotojams. Demonstrantai susibūrė prieš premjero Giuseppe Conte kalbą, kuria pradėtas pasitikėjimo naująja Vyriausybe balsavimas.

Prieš migrantus nusiteikusios „Lygos“ ir ekstremalios dešinės partijos „Italijos broliai“ šalininkai protestą surengė netoli parlamento rūmų, kai kurie iš jų sveikinosi, rodydami fašistų ženklą – pakeldami dešinę ranką.

„Šiandien dalis Italijos išėjo į gatves, kad pareikalautų rinkimų – manau, kad tai šalies dauguma“, – sakė M. Salvini.

Demonstracijos metu buvo dislokuota dešimtys policijos pareigūnų. Protestuotojai mojavo Italijos vėliavėlėmis, partijų atributikos, vis dėlto, buvo nedaug.

Tuo metu, kai M. Salvini kreipėsi į demonstrantus, „Lygai“ atstovaujantys parlamento nariai posėdžio metu skandavo „Rinkimų, rinkimų!“, bet buvo nutildyti, kai pirmininkas paprašė tylos.