Pasaulyje

2019.09.09 08:33

Rusijos ambasada teigia negavusi prašymo išduoti svarbaus MH17 bylos veikėjo

BNS 2019.09.09 08:33

Olandų pareigūnai nepaprašė Rusijos ambasados išduoti Volodymyro Cemacho, kuris yra atsakovas baudžiamojoje byloje dėl 2014 metais įvykdyto oro bendrovės „Malaysian Airlines“ lėktuvo numušimo virš Rytų Ukrainos, pranešė rusų diplomatinė atstovybė.

„Ambasada negavo jokio olandų prašymo dėl Volodymyro Cemacho ekstradicijos“, – sakoma Rusijos ambasados pareiškime socialiniame tinkle „Twitter“.

Rusija ir Ukraina šeštadienį apsikeitė 70 kalinių, tarp kurių buvo ir V. Cemachas. Anksčiau buvo pranešta, kad Nyderlandų generalinis prokuroras paprašė Rusijos jį išduoti.

Taip pat pranešta, kad olandų tyrėjai, vadovaujantys tarptautiniam tyrimui dėl „Malaysian Airlines“ reiso MH17 lėktuvo numušimo, apklausė jį Kijeve prieš jam išvykstant į Maskvą per apsikeitimą kaliniais.

Manoma, kad V. Cemachas lėktuvo numušimo metu buvo Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų oro erdvės gynybos specialistas.

2014 metų liepos 17 dieną iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs „Boeing 777“ buvo numuštas virš prorusiškų separatistų kontroliuotos teritorijos Ukrainos rytuose. Per katastrofą žuvo visi 298 laineriu skridę žmonės, tarp jų 196 olandai.

Pernai gegužę olandų vadovaujama tarptautinė tyrėjų grupė paskelbė, kad „Boeing 777“ numušusi „Buk“ raketa buvo paleista iš komplekso, atvežto iš Rusijos 53-iosios oro erdvės gynybos brigados, dislokuotos šalia pietvakarinio Kursko miesto.