Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.25 19:07

Lenkijoje diskutuojama dėl partnerystės įstatymo projektų

Lenkijos parlamentas diskutuoja dėl partnerystės įstatymo projektų, kurie leistų įteisinti ir tos pačios lyties asmenų poras. Nors seimūnai balsavo prieš visus pasiūlymus, projekto iniciatoriai džiaugiasi pradėję politines diskusijas.

Lenkijos parlamentas diskutuoja dėl partnerystės įstatymo projektų, kurie leistų įteisinti ir tos pačios lyties asmenų poras. Nors seimūnai balsavo prieš visus pasiūlymus, projekto iniciatoriai džiaugiasi pradėję politines diskusijas.

Lenkijos konstitucija santuoką apibrėžia kaip vyro ir moters sąjungą, šalies teisė kol kas nenumato jokių galimybių pripažinti tos pačios lyties asmenų sąjungas. Tačiau parlamente prasidėjo diskusijos dėl kitos bendrystės formos – partnerystės, kurią sudaryti galėtų ne tik vyras ir moteris, bet ir tos pačios lyties asmenys. Tai kairiųjų sąjungos ir vadinamojo „Palikoto judėjimo“ iniciatyva. Ši antiklerikalinė politinė jėga, 2011 metais surinkusi 10 proc. rinkėjų balsų, ne tik piktinasi kryžiumi Seimo salėje, bet ir laiko save pagrindiniais seksualinių mažumų gynėjais. Jų gretose – ir transeksualas, ir homoseksualas.

„Žinome, kad gyvename labai konservatyvioje visuomenėje. Žinome, kad politikai net konservatyvesnI už visuomenę. Bet ateina pokyčiai. Vis daugiau žmonių mato, kad su asmenimis, kurių partnerystė teisiškai nepripažįstama, elgiamasi neteisingai“, – kalbėjo „Palikoto judėjimo“ atstovas Robertas Biedronas.

Partnerystės projektas esą leistų teisinėmis priemonėmis reguliuoti bendrą poros gyvenimą ir taip išspręstų daugybę problemų su kuriomis susiduria ne santuokoje gyvenančios poros. Tačiau didelė dalis Lenkijos seimūnų santuoką vis dar linkę laikyti vienintele teisine bendrystės forma.

„Dabar jie nori, kad visuomenė mokėtų už jų mokesčių nuolaidas, būsto privilegijas. Jie nori pasinaudoti finansinėmis išmokomis. Ar seksualiniai ryšiai yra vienintelė priežastis visuomenei mokėti už bevaisį būvį? Visuomenė negali finansuoti institucijų, kurios neleidžia jai gyvuoti“, – aiškino partijos „Teisė ir teisingumas“ narė prof. Krystyna Pawlowicz.

Tiesa, partnerystės idėją palaiko ir dalis valdančiosios Piliečių Platformos partijos narių, o „Palikoto judėjimo“ atstovai tvirtina, kad jų tikslas iš dalies jau pasiektas – diskusijos dėl tos pačios lyties partnerystės prasidėjo. Visuomenės apklausos rodo, kad apie 80 proc. lenkų nepritartų tos pačios lyties santuokoms.

Tuo metu Rusijos parlamentas siekia uždrausti vadinamąją seksualinių mažumų propagandą tarp vaikų, draudimas paliestų ir eitynių organizavimą. Per projekto svarstymą prie Valstybės dūmos kilo susirėmimų tarp seksualinių mažumų aktyvistų ir jų priešininkų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi