Pasaulyje

2019.09.08 09:24

Afganistano vyriausybė pagyrė „nuoširdžias pastangas“ Trumpui atšaukus derybas su Talibanu

atnaujinta 12.33
Elzbieta Reivytytė, ELTA2019.09.08 09:24

Afganistano vyriausybė sekmadienį kaltino Talibaną, JAV prezidentui Donaldui Trumpui paskelbus apie šalies pasitraukimą iš taikos derybų su šia karine grupuote. „Už dabartines derybų procesą stabdančias kliūtis yra atsakingi Talibano kovotojai, visa tai dėl nesibaigiančio grupuotės smurto ir išpuolių“, – buvo rašoma Afganistano prezidentūros pareiškime.

D. Trumpas šeštadienį tviterio paskyroje parašė, kad sekmadienį turėję įvykti slapti, atskiri susitikimai su aukščiausiais Talibano vadovais ir su Afganistano prezidentu Ashrafu Ghaniu dabar yra atšaukiami, o taikos derybos su Talibanu – stabdomos.

JAV prezidentas teigė, kad esą „siekdami melagingai išplėsti įtaką, jie (Talibanas) prisipažino prisidėję prie išpuolio Kabule, per kurį žuvo vienas iš didžių mūsų karių ir dar 11 žmonių“.

Ketvirtadienį per sprogimą patikros punkte netoli NATO misijos būstinės žuvo 12 žmonių, tarp jų buvo du NATO kariškiai, vienas amerikietis ir vienas rumunas.

JAV ir Talibanas derybas vedė nuo praėjusių metų, siekta pabaigti jau beveik du dešimtmečius trunkantį Afganistano konfliktą. Praėjusią savaitę, kai abi pusės derėjosi Dohoje, Talibano atstovai teigė, kad priartėjo prie susitarimo su JAV. Trečiadienį JAV specialusis pasiuntinys Afganistane Zalmay’us Khalilzadas pasidalijo susitarimo su Afganistano vyriausybe susitarimo projektu.

Afganistano vyriausybės atstovai taip pat gyrė visų „sąjungininkių nuoširdžias pastangas“ įtvirtinti taiką. „Kalbant apie taiką, Afganistano vyriausybė vertina nuoširdžias šalies sąjungininkių pastangas ir įsitraukimą, siekiant atnešti ilgalaikę taiką, – buvo rašoma prezidento A. Ghanio pareiškime. – Mes visada stengiamės pabrėžti, kad tikra taika bus pasiekta tik tada, kai Talibanas nustos žudyti afganus, priims paliaubas ir sutiks su Afganistano vyriausybe šnekėtis akis į akį .“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.