Pasaulyje

2019.09.07 16:48

Apklausa: 52 proc. italų nepatenkinti nauja koalicine vyriausybe

ELTA2019.09.07 16:48

Šeštadienį paskelbta apklausa rodo, kad Italijos naujajai koalicinei vyriausybė, iš valdžios išstūmusiai kraštutinių dešiniųjų lyderį Matteo Salvinį, stinga populiarumo, praneša naujienų agentūra dpa.

Manoma, kad naujoji vyriausybė, kurią sudaro populistinis „Penkių žvaigždučių judėjimas“ (M5S) ir centro kairės Demokratų partija (PD), bus švelnesnė migracijos klausimais ir nesileis į konfrontaciją su Europos Sąjunga.

Tačiau 52 proc. respondentų nuomonė apie naująją vyriausybę yra neigiama, o 36 proc. italų į ją žvelgia teigiamai. Apklausą atliko agentūra „Ipsos“, o ją paskelbė laikraštis „Corriere della Sera“.

Apklausos rezultatai taip pat rodo, kad 45 proc. italų nesitiki, jog ši vyriausybė gyvuos ilgiau nei metus. O 71 proc. respondentų mano, kad jai vertėtų sutelkti dėmesį į mokesčių mažinimą ir socialinės gerovės reformas.

Tik 11 proc. apklaustųjų mano, kad šiai vyriausybei vertėtų atšaukti M. Salvinio priimtus migracijos apribojimus. naujoji vyriausybė suformuota po to, kai M. Salvinio partija „La Lega“ pasitraukė iš koalicijos su M5S tikėdamasi surengti išankstinius rinkimus ir juos laimėti atsižvelgdama į palankias visuomenės nuomonės apklausas.

Naujajai vyriausybei pirmadienį teks išlaikyti išbandymą balsavimuose dėl pasitikėjimo aukštuosiuose ir žemuosiuose parlamento rūmuose. Manoma, kad jie bus sėkmingi, tačiau balsų skirtumas Senate, aukštuosiuose parlamento rūmuose,