Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.07 13:26

Merkel kinų studentams: klimato kaita – pasaulinė problema

Karolis Broga, ELTA 2019.09.07 13:26

Kinijoje viešinti Vokietijos kanclerė Angela Merkel pabrėžė, kad klimato kaita yra pasaulinė problema ir paragino tarptautinę bendruomenę imtis veiksmų šiuo klausimu, informuoja naujienų agentūra dpa.

Sakydama kalbą kinų studentams Uhano mieste esančiame Huažongo universitete, Vokietijos kanclerė pažymėjo, kad klimato kaitą sukelia visi, todėl visiems ir reikia rūpintis šia problema. „Klimato apsauga yra visų mūsų atsakomybė“, – sakė A. Merkel.

Anot jos, tarptautinei bendruomenei reikia svaraus Kinijos indėlio sprendžiant klimato kaitą, ypač turint omenyje šios šalies dydį ir ekonominę galią.

Vokietijos kanclerė pareiškė, kad globalizacijos akivaizdoje bendros taisyklės yra būtinos ir reikia imtis daugiašalių veiksmų, o ne protekcionizmo. „Protekcionizmas kenkia mums visiems“, – sakė kanclerė.

Šeštadienį A. Merkel ir ją lydinti didelė verslininkų delegacija planuoja apsilankyti iš dalies vokiečių valdomoje automobilių pramonės įmonėje.

Penktadienį Pekine ji susitiko su Kinijos premjeru Li Keqiangu ir prezidentu Xi Jinpingu. Buvo aptarti Kinijos ir JAV prekybos nesutarimai bei neramumai Honkonge.

Kanclerė tikisi, kad prekybos nesutarimai bus greitai išspręsti, nes jie plinta į kitas tarptautinės rinkos dalis. Ji taip pat ragino Kiniją užtikrinti Honkongo žmonių teises ir laisves.

Li Keqiangas sakė, kad Pekinas remia Honkongo valdžios veiksmus, kurie „užbaigtų chaosą“ laikantis įstatymų. Pasak jo, Kinijos žmonės yra išmintingi ir protestų klausimą išspręs teisiniu keliu.

Kinijos premjeras pareiškė, kad Honkongo atžvilgiu Pekinas laikosi „vienos šalies ir dviejų sistemų“ principo. Anot jo, specialus administracinis Honkongo regionas turi plačią autonomiją po to, kai jį 1997 m. Kinijai perdavė Jungtinė Karalystė.

Premjeras neatsakė į klausimą, ar Kinija gali įvykdyti karinę intervenciją.

Tai jau 12-asis A. Merkel vizitas į Kiniją. Jis baigsis šeštadienį ir kanclerė išvyks į Berlyną vėlai vakare.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi