Pasaulyje

2019.09.07 08:27

Uragano Doriano aukų skaičius Bahamose išaugo iki 43

Karolis Broga, ELTA 2019.09.07 08:27

Uragano Doriano aukų skaičius Bahamose išaugo iki 43 ir, manoma, gali gerokai padidėti, informuoja naujienų agentūra AFP.

Anksčiau buvo skelbta, kad aukų yra 30, tačiau JAV naujienų kanalas CNN ir Bahamų laikraštis „The Tribune“ iš šalies sveikatos ministro Duaneo Sandso sužinojo, kad šis skaičius išaugo.

Erica Wells Cox, šalies premjero Huberto Minnis atstovė spaudai, sakė „NBC News“, kad: „Oficialiais duomenimis, aukų yra 43, bet daug žmonių yra dingę, todėl manoma, kad šis skaičius žymiai išaugs.“

Kai savo kelyje viską griovęs uraganas Dorianas praeitą sekmadienį pasiekė Šiaurės Bahamas, jis buvo penktosios kategorijos uraganas – stipriausias pagal penkių lygių vėjo skalę.

Pasak pagalbą teikiančių Jungtinių Tautų atstovų, daugiau nei 70 tūkst. žmonių, t. y. beveik visiems Didžiosios Bahamos ir Abako salų gyventojams, reikalinga parama po to, kai uraganas sugriovė namus iš jų palikdamas tik medžio krūvas ir paliko žmones be pragyvenimo šaltinio.

Šimtai, o galbūt tūkstančiai, yra dingę be žinios ir Bahamos atstovai baiminasi, kad galutinis aukų skaičius gali būti sukrečiantis.