Pasaulyje

2019.09.06 16:52

Rusiją palieka šimtai Šiaurės Korėjos darbininkų: jie čia uždirbo 25 kartus daugiau nei namuose

LRT.lt 2019.09.06 16:52

Keliautojai Vladivostoko oro uoste nufotografavo didelius būrius Šiaurės Korėjos darbininkų, kurie laukia skrydžio į Pjongčangą. Rusijoje šiaurės korėjiečiai uždirba savo režimui užsienio valiutą ir jų alga yra 25 kartus didesnė nei namuose, rašo „Radio Free Asia“.

Žmonės Vladivistoko oro uoste pastebėjo šimtus Šiaurės Korėjos darbininkų su daugybe lagaminų, kurie skrydžio į sostinę laukė atskirai nuo kitų oro uosto keleivių.

„Sutikau juos prieš keletą dienų Vladivostoko parduotuvėse ir turguose. Jie vaikščiojo grupėmis po 4–5 žmones, pirko šaldytą žuvį, krabus ir kitas jūros gėrybes lauktuvėms. Kai paklausiau jų, kiek laiko praleido Rusijoje, atsakė, jog grįžta namo po 3 mėnesių“, – „Radio Free Asia“ pasakojo vienas šaltinis.

Jis teigė, kad šiaurės korėjiečiai nenoriai grįžta namo, nes „nepaisant kaip smarkiai dirbtų, Šiaurės Korėjoje negali uždirbti daugiau kaip vidutiniškai 4 JAV dolerių per mėnesį, o Rusijoje jie gali gauti daugiau kaip 100 dolerių per mėnesį“.

Lūkuriavo atskirai

Šaltinis „Radio Free Europe“ pasakojo, jog oro uoste šiaurės korėjiečiai lūkuriavo grupėse po 100 žmonių, kurioms vadovavo atskiri asmenys.

Leidinio šaltiniai kol kas nėra tikri, ar darbininkai grįžta dėl to, kad baigėsi jų vizų galiojimas, ar Maskva stengiasi laikytis Jungtinių Tautų (JT) paskelbtų sankcijų, pagal kurias ribojami ištekliai, galintys prisidėti prie Pjongčango raketų ir branduolinės programos vystymo.

Sankcijos draudžia išduoti naujas vizas Šiaurės Korėjos darbininkams, o visi dabar užsienyje dirbantys šiaurės korėjiečiai turi grįžti namo iki šių metų pabaigos. Anot Rusijos ambasadoriaus Šiaurės Korėjoje Aleksandro Madzegoro, praėjusį gruodį Rusijoje buvo 11 tūkst. darbininkų iš Šiaurės Korėjos, tada jis žadėjo, jog jie visi išvyks namo dėl JT sankcijų.

Tačiau „Radio Free Asia“ duomenimis, dalis šiaurės korėjiečių į Rusiją atvyksta su studentų vizomis ir tada ieško darbo, taip apeidami sankcijas.