Pasaulyje

2019.09.06 15:23

Maskvos protestuotojus seks veido atpažinimo technologija – aktyvistai perspėja, kad nukentės niekuo dėti praeiviai

LRT.lt 2019.09.06 15:23

Maskvos valdžia už 260 mln. rublių (3,5 mln. eurų)  įsigys veido atpažinimo technologijas, kurios bus naudojamos stebėti protestus per mieste įrengtas vaizdo kameras. Tačiau kritikai mano, kad tokiu būdu į protestuotojų gretas bus priskirti niekuo dėti praeiviai, rašo „The Moscow Times“.

Šiandien Rusijos sostinėje jau veikia 160 tūkst. vaizdo stebėjimo kamerų, kai kuriose jų įdiegta ir veido atpažinimo funkcija, o kamerų skaičių šiemet planuojama didinti iki 200 tūkstančių. Neįvardintas šaltinis dabartinę vaizdo kamerų sistemą leidiniui „Vedomosti“ įvardino kaip „chaotišką“.

Dabar Maskvos savivaldybės IT skyrius sudarė 3,5 mln. eurų kontraktą su Vladimiro Jevtušenkovo valdomu konglomeratu „AFK Sistema“, nurodė Rusijos leidinys „Vedomosti“.

Kaip pranešama, kameros bus įrengiamos protestų ir susibūrimų vietose ir saugumo pareigūnams leis juos tiesiogiai stebėti. Kaip nurodo „The Moscow Times“ pareigūnų atstovai pažadėjo išnagrinėti silpnąsias sistemų vietas ir pranešti, ar norint naudoti žmonių atvaizdus, reikės gauti specialius leidimus.

Ekspertai „Vedomosti“ sakė, jog Rusijos įstatymai nereguliuoja be sutikimo gautų stebėjimo vaizdų, tačiau antiteroristinė landa leidžia perteklinius veiksmus.

Žmogaus teisių stebėjimo organizacijos „Agora“ teisininkas Stanislavas Selezniovas perspėjo, jog naujasis kamerų tinklas galėtų atsitiktinius praeivius įtraukti į protestuotojų registrą, rašo „The Moscow Times“.