Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.06 14:20

Jungtinės Tautos: Šiaurės Korėja toliau vykdo branduolinę programą ir apeina sankcijas

ELTA 2019.09.06 14:20

Šiaurės Korėja toliau plečia savo branduolinės veiklos programą ir apeina tarptautines sankcijas, teigiama Jungtinių Tautų ataskaitoje.

Režimas branduoliniams sprogmenims ir raketų paleidimams paskelbė moratoriumą, ir pernai Šiaurės Korėjos atstovai teigė išardysiantys atominių bandymų poligoną, esą jis jiems nebebus reikalingas.

Pasak ketvirtadienį paskelbtos ekspertų ataskaitos, Pchenjanas iš tikrųjų nenutraukė branduolinių galvučių plėtros.

„Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika ir toliau vykdo branduolinę programą, nors ir nebeatliekami branduoliniai bandymai – uždaryta Pungerio branduolinių bandymų vieta,“ – rašoma ataskaitoje.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas mėgino derėtis su Šiaurės Korėjos vadovu Kim Jong Unu, vis dėlto kol kas nepavyko įtikinti Šiaurės Korėjos vadovo, kad šis atsisakytų branduolinės ginkluotės. Derybos tarp dviejų šalių pateko į aklavietę po vasarį Hanojuje įvykusio nepasisekusio pokalbio. Vienas iš klausimų, dėl kurių šalims nepavyko susitarti, – jau dešimtmečius veikiančio Šiaurės Korėjos branduolinio komplekso Jongbjono ateitis. D. Trumpas tada atmetė Kim Jong Uno raginimą reikšmingai sušvelninti Pchenjanui paskelbtas sankcijas mainais į Šiaurės Korėjos pagrindinio Jongbjono branduolinio komplekso uždarymą.

Viena JT narė „įvertino, kad Jongbjono urano sodrinimo įranga laikotarpiu tarp vasario pradžios ir rugpjūčio pradžios ir toliau veikė“, skelbiama ataskaitoje.

Ataskaitoje taip pat tvirtinama, kad tuo metu pagrindinis Jongbjono reaktorius nebuvo eksploatuojamas, ar bent jau nebuvo jokių reaktoriaus veiklą įrodančių ženklų, tačiau „lengvo vandens reaktoriaus statyba tęsiama“, o „radiochemijos laboratorijoje buvo aptiktas retkarčiais pasikartojantis aktyvumas“, gali būti, kad jo būta dėl techninės priežiūros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi