Pasaulyje

2019.09.06 14:07

Mokslininkai siūlo naują Loch Neso pabaisos versiją – žmonės galėjo pastebėti ungurį

LRT.lt2019.09.06 14:07

Mokslininkai, tiriantys Loch Neso ežero pabaisos paslaptį pateikė naują versiją – esą žmonės iš tiesų galėjo pastebėti milžiniškus ungurius, rašo BBC.

Tyrėjai iš Naujosios Zelandijos analizavo šio ežero vandens mėginius ir iš juose randamų DNR dalelių bandė nustatyti visus telkinyje gyvenančius gyvūnus ir augaliją. Tyrimo metu jie atmetė versijas, kad ežere gyvena itin dideli gyvūnai, kuriuos pastebėję žmonės palaikytų Neso pabaisa.

Anot BBC, ežere neaptikta ir priešistorinių gyvūnų, pavyzdžiui vandenyje gyvenusio plesiozauro, arba eršketinių žuvų pėdsakų.

Taip pat buvo atmestos versijos, kad žmonės ežere iš tiesų pastebėjo didelį šamą arba čia užklydusį Grenlandijos ryklį.

„Mėginiuose yra dideli kiekiai ungurių DNR. Loch Nese ungurių yra itin daug, jų DNR radome praktiškai visose mėginių ėmimo vietose – jų išties daug. Taigi, ar tai yra dideli unguriai? Na, mūsų duomenys neatskleidžia jų dydžio, bet aptiktų medžiagų gausa neleidžia atmesti, kad Loch Nese gali gyventi milžiniški unguriai“, – BBC sakė tyrimus vykdantis Naujosios Zelandijos Otago universiteto genetikos profesorius Neilas Gemmellas.

Loch Neso pabaisos istorija yra vienas seniausių Škotijos mitų. Pirmą kartą ji minima 565 metais, kai airių vienuolis šv. Kolumba teigiama susidūrė su pabaisa šiame ežere.

Pirmasis modernus pabaisos „pastebėjimas“ buvo užfiksuotas 20 a. 4 deš. pradžioje, apie jį rašė Britanijos dienraščiai.

Garsioji nuotrauka, kurioje 1934 m. gerbiamas chirurgas pulk. Robertas Wilsonas neva užfiksavo Loch Neso pabaisą, po 60 metų buvo demaskuota kaip klastotė.

Buvo siūlomos ir kitos Loch Neso pabaisos mitą paaiškinančios versijos: esą tai galėtų būti keliaujantys cirko drambliai, audrų nulaužtos medžių šakos, rašo BBC.

Tačiau naujoji ungurių versija neįtikina ilgiausiai Loch Neso pabaisą „medžiojančio“ Steve`o Felthamo: „12-metis berniukas galėtų pasakyti, kad Loch Neso ežere yra ungurių. Aš gaudžiau ungurius čia, kai man buvo 12.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt